Nie będzie paczek żywnościowych z Caritas dla najuboższych z Włocławka, ze względu na drożyznę

  • 09.05.2022, 20:04 (aktualizacja 09.05.2022, 20:32)
  • B. Obałkowska
Nie będzie paczek żywnościowych z Caritas dla najuboższych z Włocławka,…

Na stronie włocławskiego Caritasu pojawiła się informacja dotycząca trudności w zgromadzeniu paczek spożywczych dla najuboższych. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa ma na celu udzielenie wsparcia osobom doświadczającym najgłębszych form ubóstwa poprzez udostępnienie pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków.

"Szanowni Beneficjenci Programu Żywnościowego POPŻ!

W związku z dynamicznym wzrostem cen żywności, wielu producentów wycofało się z umów, a duża ich część ma problemy z produkcją wymaganej ilości żywności. Skutkuje to brakiem dostaw większości produktów znajdujących się w zestawie rocznym POPŻ. W następstwie tego wydawanie żywności dla mieszkańców miasta i gminy Włocławek może przesunąć się nawet o kilka miesięcy, aż do momentu uzbierania zestawu rocznego. Terminy rozdawania paczek zostaną podane najszybciej jak to będzie możliwe. Prosimy o cierpliwość i dziękujemy za wyrozumiałość."- czytamy w komunikacie Caritasu

Pomoc mogą otrzymywać osoby/rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Osoby potrzebujące otrzymują artykuły warzywne i owocowe, skrobiowe, mleczne, mięsne, a także cukier i olej. Ze względu na panującą drożyznę i fatalny stan gospodarki, do którego doprowadził rząd Mateusza Morawieckiego najubożsi otrzymają paczki z opóźnienie, lub nie otrzymają ich w ogóle.

 

B. Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
majeczka
majeczka 10.05.2022, 07:22
Prawie w każdym większym sklepie są kosze, do których kupujący wkładają produkty żywnościowe. Czy z nich nie można zrobić paczek dla potrzebujących Polaków?

Pozostałe