Rycerze i zbrojni przejdą ulicami Kowala. W mieście odbędzie się wielka impreza

  • 10.05.2022, 12:23 (aktualizacja 10.05.2022, 12:31)
  • B.B.
Rycerze i zbrojni przejdą ulicami Kowala. W mieście odbędzie się wielka… kowal.eu

Kowal to miejscowość z wielkimi tradycjami sięgającymi średniowiecza. Pierwsze wzmianki o niej pochodzą jeszcze z XII w. Kowal kojarzony jest, poza aktorem Janem Nowickim, z Kazimierzem III nazwanym później Wielkim. To właśnie w Kowalu 30 kwietnia 1310 r. przyszedł na świat jeden z naszych najwybitniejszych władców. Kowal często podkreśla swoje historyczne dziedzictwo, chociażby poprzez organizacje imprez takich jak Jarmark Kazimierzowski.

Niestety z powodu pandemii koronawirusa impreza przez ostatnie dwa lata się nie odbywała. W tym roku będzie inaczej. Władze Kowala, burmistrz oraz Rada Miasta wracają do tradycji organizowania Jarmarku Kazimierzowskiego.

Tegoroczna impreza odbędzie się w sobotę 4 czerwca w okolicach Centrum Społeczno-Kulturalnego i parku miejskiego im. Leona Stankiewicza. O 13:30 korowód historyczny przemaszeruje spod szkoły przy ulicy Piwnej pod pomnik króla Kazimierza Wielkiego, gdzie złożone zostaną kwiaty. Po tej ceremonii korowód uda się pod scenę przy Centrum Społeczno-Kulturalnym. W przemarszu wezmą udział: Bractwo Kurkowe, goście z Bydgoszczy, Włocławka i okolic w strojach stylizowanych na średniowieczne oraz dzieci i młodzież. Od 14:00 uczestnicy imprezy będą mogli podziwiać występy artystyczne uczniów oraz pokaz sztuki walki aikido. Dwie godziny później na scenie pojawi się włocławski zespół "Wehikuł Czasu". Po nim, o 17:30 zagra "Universe", a na koniec, o 19:00 zespół disco polo "Defis".

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe