Hazard we Włocławku bez koncesji. Mundurowi zajęli automaty, właścicielom grożą wysokie kary

  • 11.05.2022, 01:37 (aktualizacja Wczoraj, 21:20)
  • informacja prasowa
Hazard we Włocławku bez koncesji. Mundurowi zajęli automaty, właścicielom…

Funkcjonariusze Celnoi regularnie sprawdzają miejsca gdzie urządzane są nielegalne gry hazardowe. W ostatnich dniach w lokalach we Włocławku i Brodnicy mundurowi zatrzymali i zabezpieczyli 7 automatów, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, a prowadzony na nich w celach komercyjnych hazard, odbywał się bez niezbędnej koncesji. Mundurowi oprócz nielegalnych maszyn, które trafiły już do depozytu, zabezpieczyli w obu lokalach gotówkę na wypłaty dla graczy oraz ruter i wpłatomat, za pomocą którego dokonywało się kredytowanie poszczególnych automatów w lokalu.

W obu przypadkach doszło do naruszenia przepisów ustawy o grach hazardowych w związku z tym Urząd Celno-Skarbowy prowadzi dalsze postępowania, które wyjaśnią, kto organizował nielegalne gry i tym samym poniesie konsekwencje prawne. Od początku roku funkcjonariusze z kujawsko-pomorskiego zatrzymali blisko 100 nielegalnych urządzeń do gier.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych urządzeń do gier, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są urządzenia do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe