sobota, 20 kwietnia 2024 13:05

Wychowankowie MOW Włocławek Mistrzami Polski w Biegach Przełajowych

Do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych trafiają młodzi ludzie, którzy mają różnorakie problemy, większe lub mniejsze zatargi z prawem. Rolą Ośrodków jest resocjalizacja wychowanków. Często odbywa się ona przez sport. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy we Włocławku znany jest z organizacji biegów przełajowych oraz turniejów w tenisa stołowego. Dziś nad jeziorem Czarne odbyła się rywalizacja biegowa – XXXIX Drużynowe mistrzostwa Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych dla Wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Start zawodów nastąpił chwilę po godzinie 11:00.

"Na starcie zawodów mamy osiem drużyn gości i trzy z Włocławka. Każda drużyna ma czterech zawodników. Spotykamy się już po raz 39. To już tradycja. Jeżeli chodzi o staż jest to jedna z większych imprez naszych placówek oświatowych. Przypominam, że zawody mają rangę Mistrzostwa Polski. (...) Część chłopców przygotowywała się już od września, przy czym to nie było tylko na potrzeby tej imprezy, ale też zawodów na terenie całej Polski." - powiedział Piotr Kucharski, dyrektor MOW we Włocławku

Zawodnicy pobiegli wokół jeziora Czarne na dystansie około 1300 m. Tytułu bronili wychowankowie MOW Malbork. Obrońcy tytułu tym razem zajęli siódme miejsce. Trzecie wywalczyli przedstawiciele MOW Borowie, drugie MOW Lidzbark Warmiński. Na najwyższym stopniu podium stanęli wychowankowie MOW Włocławek I. Pozostałe drużyny MOW Włocławek zajęły piąte i jedenaste miejsce.