56 miejscowości bez wody zdatnej do picia. Sanepid stwierdził bakterie kałowe w wodociągu Izbica Kujawska

  • 12.05.2022, 04:57 (aktualizacja 12.05.2022, 09:32)
  • informacja prasowa
56 miejscowości bez wody zdatnej do picia. Sanepid stwierdził bakterie…

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku informuje, że w próbkach wody pobranej w dniu 06.05.2022 r. z wodociągu Izbica Kujawska, zaopatrującego ok. 7463 mieszkańców 56 miejscowości na terenie gminy i miasta Izbica Kujawska: Izbica Kujawska, Augustynowo, Błenna, Błenna A, Błenna B, Chociszewo, Chotel, Cieplinki, Ciepliny, Ciepliny-Budy, Dębianki, Długie, Długie Parcele, Dziewczopole, Gaj Stolarski, Gąsiorowo, Gogoły, Grochowiska, Helenowo, Hulanka, Joasin, Józefowo, Kazanki, Kazimierowo, Komorowo, Martanowo-Folwark, Mchówek, Mieczysławowo, Modzerowo, Naczachowo, Nowa Wieś, Obałki, Pasieka, Podhulanka, Podłymień, Pustki, Rogóżki, Skarbanowo, Słubinș Sokołowo, Szczkowo, Szczkówek, Slazewo, Smielnik, Smieły, Swiętosławice, Swiszewy, SwiszewyKolonia, Tymień, Wietrzychowice, Wiszczelice, Wólka Komorowska, Zaborowo, Zakręty, Zdrojówka, Zdzisławin, stwierdzono obecność enterokoków kałowych oraz nieprawidłowe zmiany w ogólnej liczbie mikroorganizmów w 22"C.

W związku z powyższym, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu Izbica Kujawska i wprowadził ograniczenia w korzystaniu z niej. Uwaga: Woda może być używana wyłącznie do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu. mTrwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody do zgodnej z wymaganiami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. poz. 2294).

W przypadku pytań należy kontaktować się z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Wodociągów ul. Marszałka Piłsudskiego 32, 87-865 Izbica Kujawska Tel 54 286-51-19; 508-149-105.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe