W ciągu ok. 4 miesięcy strażnicy miejscy nałożyli mandaty na kwotę ponad 100 000 zł

  • 12.05.2022, 15:54 (aktualizacja 12.05.2022, 15:59)
  • B.B.
W ciągu ok. 4 miesięcy strażnicy miejscy nałożyli mandaty na kwotę ponad…

Opinie mieszkańców naszego miasta na temat Straży Miejskiej Włocławek są podzielone. Dla jednych jednostka ta jest potrzebna do pilnowania porządku w mieście. Dla innych jej działania skupiają się na gnębieniu kierowców blokadami zakładanymi na koła pojazdów i nakładaniu mandatów. Zainteresowała nas ta ostatnia kwestia. Rzecznika Straży Miejskiej Włocławek zapytaliśmy ile mandatów karnych w tym roku nałożyli municypalni.

Liczba robi wrażenie. Od 1 stycznia do 10 maja strażnicy nałożyli 901 mandatów karnych w tym 891 kredytowanych i 10 gotówkowych. Jeszcze większe wrażenie robi łączna kwota wypisanych mandatów – 106 800 zł. Wszystko to w czasie nieco ponad czterech miesięcy.

Od Straży Miejskiej Włocławek otrzymaliśmy zestawienie prezentujące za co i ile razy strażnicy wypisywali mandaty karne w omawianym okresie. Pojedyncze przypadki to nielegalne plakatowanie, wprowadzenie w błąd co do tożsamości, czy niewłaściwe warunki trzymania zwierząt. Na drugim biegunie znajduje się spożywanie (usiłowanie spożycia) alkoholu – 232 mandaty, nie stosowanie się do znaku drogowego – 270.

Pieniądze z mandatów karnych nałożonych przez strażników w całości trafiają do Urzędu Miasta.

B.B.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 16.05.2022, 01:14
A kiedy manfaty za złe parkowanie na ul. Cyganka. Znaki swoje, parkujący swoje. Totalny bałagan po głupocie radnych!!!

Pozostałe