Pożar lasu w okolicach Włocławka. Na miejscu działały trzy zastępy straży pożarnej oraz helikopter gaśniczy

  • 18.05.2022, 14:00 (aktualizacja 18.05.2022, 14:57)
  • B.B.
Pożar lasu w okolicach Włocławka. Na miejscu działały trzy zastępy straży…

Około godziny 12:00 doszło do pożaru lasu około dwóch kilometrów na północ od Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Do akcji gaśniczej zadysponowano dwa zastępy PSP we Włocławku, zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Machnacza, helikopter gaśniczy oraz samolot Dromader, który również pomagał przy gaszeniu. Spłonęło około 15 arów poszycia leśnego. 

Od początku roku strażacy byli dysponowani do 2800 pożarów na terenie całego kraju. Wczoraj jednostki PSP prowadziły działania przy 100 pożarach lasów, najwięcej na terenie województwa mazowieckiego – 35 i kujawsko-pomorskiego – 10. Obecnie na terenach Nadleśnictwa Włocławek mamy trzeci stopień zagrożenia pożarowego.

B.B.

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe