Czym jest żółty pył osadzający się na samochodach? Internauta pyta "czy to Anwil"

  • 18.05.2022, 14:34 (aktualizacja 18.05.2022, 14:57)
  • B.B.
Czym jest żółty pył osadzający się na samochodach? Internauta pyta "czy… fot. Nadesłane

Każdego roku, w kwietniu i maju, na na ulicach i chodnikach pojawia się żółty pył. Najlepiej widać go na karoseriach i szybach pojazdów. Niektórzy kierowcy twierdzą, że w tym okresie pojawia się u nas pył z Sahary i to on jest winien zabrudzeniu aut. Nie jest to prawda. Postanowiliśmy więc wrócić do tematu, za sprawą zapytania jakie wystosował do nas na Facebooku jeden z internautów:

"Zwracam się z uprzejmą prośbą o ustalenie źródła żółtego pyłu który osadza się na autach włocławian. W mojej rodzinie dwie osoby mają auto. Każda z osób pracuje w innej części miasta. Auta parkujemy w wiatach. Skąd więc ten pył? Zwróciłam uwagę znajomym na to, potwierdzili, że też zauważyli. Co to jest? Bo przecież to wdychamy. Czyżby Anwil?" - pyta Czytelnik

Oczywiście zwróciliśmy się do Anwilu i otrzymaliśmy odpowiedź jakiej się spodziewaliśmy.

"Informujemy, że ANWIL nie jest odpowiedzialny za obecność żółtego pyłu w przestrzeni. Wskazane zjawisko jest związane z naturalnym tym okresie roku, procesem pylenia roślin." - czytamy w odpowiedzi

Żółty nalot to po prostu pyłek drzew iglastych, przeważnie sosen i świerków. Włocławek jest otoczony przez lasy. Głównie są to właśnie lasy iglaste. Niewiele osób jest uczulonych na pyłek drzew iglastych, jednak z powodu swojego natężenia może być dokuczliwy dla kierowców. Zwłaszcza tych, którzy dopiero co umyli swój samochód.

B.B.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 29.05.2022, 12:26
https://www.facebook.com/10007…
Pracownik Anwilu
Pracownik Anwilu 19.05.2022, 07:27
Nie dotykaj bo to od ruskich jest 😉
Sandacz
Sandacz 19.05.2022, 05:39
Internauta chyba pierwszy miesiąc posiąda auto. Co roku drzewa pylą a ten się pyta 😁
Gość
Gość 19.05.2022, 02:32
Oczywiście, że to Anwil. Załóż maskę gazową,zabij deskami drzwi i okna i przez tydzień nie wychodź z domu.

Pozostałe