Podczas prac na ul. Wojskowej natrafiono na ludzkie kości. Zostały zabezpieczone przez służby

  • 19.05.2022, 10:44 (aktualizacja 19.05.2022, 14:06)
  • B.B.
Podczas prac na ul. Wojskowej natrafiono na ludzkie kości. Zostały zabezpieczone…

Czasami zdarza się, że podczas wykonywania prac ziemnych zostają wydobyte zabytkowe przedmioty lub ludzkie szczątki. Tak było dwa lata temu, kiedy przy ulicy Wienieckiej natrafiono na ludzkie szczątki. Kości zostały zabezpieczone przez służby. Znajdował się tam cmentarz z okresu I wojny światowej.

Podobna sytuacja miała miejsce dzisiaj na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Przy ulicy Wojskowej budowana jest ścieżka rowerowa. Od jednego z mieszkańców otrzymaliśmy rano wiadomość, że pracownicy odkopali ludzką czaszkę oraz kilka kości. Udaliśmy się na miejsce. Spotkaliśmy tam Dominika Cieślikiewicza, pracownika Urzędu Miasta. Dowiedzieliśmy się od niego, że szczątki zostały zabezpieczone przez policję. Czekamy na komentarz KMP we Włocławku.

Aktualizacja

"Dzisiaj po godzinie 8:00 zostaliśmy powiadomieni przez pracowników firmy wykonującej budowę ścieżki rowerowej o ujawnieniu najprawdopodobniej szczątków ludzkich. Na miejscu policjanci wspólnie z biegłym sądowym ustalili wstępnie, że odnalezione szczątki kości mają powyżej 30 lat. Decyzją prokuratora zabezpieczono ujawnione kości. Od wyniku dalszych badań zależeć będą dalsze czynności w sprawie." - powiedział st. sierż. Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku

B.B.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ładowarekk
Ładowarekk 19.05.2022, 10:57
Pan z ładowarki pracuje w UM?

Pozostałe