Grożą im kary pieniężne w łącznej kwocie 32 tys. zł. Przewozili przez Włocławek betonowe szamba

  • 20.05.2022, 02:14 (aktualizacja 20.05.2022, 06:06)
  • informacja prasowa
Grożą im kary pieniężne w łącznej kwocie 32 tys. zł. Przewozili przez… Fot.ITD

Dwie ciężarówki przewożące szamba betonowe ważyły znacznie więcej niż wynosi dopuszczalna norma. Nieprawidłowy tonaż przyczynił się również do przekroczenia dozwolonych nacisków osi pojazdów na drogę. Jeden z zespołów pojazdów miał niesprawne hamulce i uszkodzoną oponę przy kole przyczepy. Pojazdy, które przyczyniały się do szybszej degradacji nawierzchni jezdni i zagrażały bezpieczeństwu ruchu, wycofali z dalszej jazdy funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

"We wtorek (17 maja) rano, w okolicach Włocławka, inspektorzy ITD zatrzymali do kontroli drogowej dwa samochody ciężarowe z zamontowanymi hydraulicznymi dźwigami i przyczepami. Oba zespoły pojazdów przewoziły po cztery duże szamba betonowe. Powodem interwencji było przypuszczenie przekroczenia rzeczywistej masy całkowitej pojazdów. Podejrzenia inspektorów okazały się trafne. Jedna z ciężarówek ważyła 58,7 t a druga 54 t zamiast dopuszczalnych 40 t. Tak duży tonaż był też powodem znacznego przekroczenia dozwolonych nacisków osi pojazdów na drogę. Oprócz tego stan techniczny cięższego zespołu pojazdów pozostawiał wiele do życzenia. W samochodzie ciężarowym i w przyczepie uszkodzony był układ ABS. Natomiast jedna z opon przyczepy była mocno uszkodzona i groziła „wystrzałem” w trakcie jazdy." - informuje kujawsko-pomorska Inspekcja Transportu Drogowego.

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne niesprawnego samochodu ciężarowego i przyczepy. Za stwierdzone nieprawidłowości ukarali kierowców mandatami karnymi. Zakazali im też dalszej jazdy do momentu doprowadzenia pojazdów do parametrów wagowych zgodnych z przepisami i naprawy usterek technicznych. Wobec przewoźników zostały wszczęte postępowania administracyjne. Grożą im kary pieniężne w łącznej kwocie 32 tys. zł.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe