Pierwsze urodziny Spółdzielni Socjalnej "Empatia"

  • 20.05.2022, 14:25 (aktualizacja 20.05.2022, 14:58)
  • B.B.
Pierwsze urodziny Spółdzielni Socjalnej "Empatia"

Spółdzielnia Socjalna "Empatia" zajmuje się działalnością na rzecz społecznej i zawodowej reintegracji członków i pracowników. Prowadzi też działalność społeczną i oświatowo-kulturalną na rzecz środowiska lokalnego. Spółdzielnia Socjalna "Empatia” zatrudnia osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, odbudowując i podtrzymując u nich umiejętność uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej oraz pełnienia ról społecznych, a także zdolności do samodzielnego świadczenia pracy. "Empatia" obchodziła dziś pierwsze urodziny.

"Rok bardzo szybko minął pod znakiem dużego rozwoju. Zaczynaliśmy od usług opiekuńczych, a w tej chwili nasze usługi są dość szerokie, od opieki nad osobami starszymi, osobami z niepełnosprawnościami, świadczymy usługi sprzątania, utrzymania zieleni, dbamy o porządek w mieście – chociażby w Centrum Przesiadkowym. Mamy tez wypożyczalnię sprzętu. (...) Zainteresowanie jest spore, choć asortyment nie jest jeszcze tak szeroki jakby tego mieszkańcy oczekiwali, więc jest to jeden z kolejnych punktów naszego rozwoju." - powiedziała Ewelina Brodzińska, prezes Spółdzielni Socjalnej "Empatia"

"Empatia" została powołana przez Gminę Miasto Włocławek oraz Gminę Włocławek. Spółdzielnia dąży więc, aby jej usługi były realizowane również w większym zakresie na terenie Gminy Włocławek. 

 

B.B.

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SPP
SPP 20.05.2022, 17:41
Może zainteresujecie się Państwo dlaczego na budynku cały czas widnieje szyld hotelu i restauracji skoro już od ponad roku zostały zlikwidowane? I dlaczego w budynku nie mogła dalej funkcjonować SPP, która zajmuje się parkowaniem w centrum miasta, skoro może tam funkcjonować spółdzielnia socjalna. Jaki sens było przenosić biuro SPP poza centrum. Teraz pracownicy kontroli zanim przejdą na pieszo w tą i z powrotem to dobra godzina pracy mija na samym spacerze.

Pozostałe