"Gdyby głupota miała skrzydła to nasi radni by szybowali". 30 km/h na Wiejskiej i dwa ograniczniki obok siebie na Broniewskiego

  • 20.05.2022, 16:40 (aktualizacja 22.05.2022, 13:04)
  • B.B.
"Gdyby głupota miała skrzydła to nasi radni by szybowali". 30 km/h na…

Zmiany wprowadzane w organizacji ruchu w naszym mieście często budzą kontrowersje wśród kierowców. Tak było chociażby po utworzeniu strefy TEMPO 30 na 25 włocławskich ulicach, ustawieniu progów zwalniających na ulicy Wysokiej, czy ronda na skrzyżowaniu ulic Wysokiej, Rolnej i Szpitalnej. Oburzenie jednego z kierowców wzbudził znak ograniczenia prędkości do 30 km/h na "leśnym" odcinku ulicy Wiejskiej oraz nowe progi zwalniające na ulicy Broniewskiego. Poniżej wiadomość, którą skierował do naszej redakcji.

"Na końcu Wiejskiej pojawiło się ograniczenie do 30 km/h. Czy to kolejny przywilej radnego Y, (....). Za głośno mu przy działeczce? Czy może nowa chora moda, jak z radnym X. przez którego w odległości kilku metrów na Broniewskiego pojawiły się obok siebie dwa ograniczniki. Gdyby głupota miała skrzydła to nasi radni by szybowali."

Zacznijmy od ulicy Wiejskiej. Chodzi o jej część od pętli autobusowej do DK 62. Z Urzędu Miasta dowiedzieliśmy się, że administruje nią Nadleśnictwo Włocławek. Tam zapytaliśmy o przyczynę ograniczenia prędkości. Ograniczenie może dziwić, bo akurat ten odcinek drogi jest w znakomitym stanie, próżno szukać dziur czy ubytków. Okazuje się, że wszystko reguluje rozporządzenie.

"Ten odcinek ulicy chcieliśmy wcześniej przekazać Miastu, bo to jest naturalne przedłużenie odcinka drogi i stanowi stały element ulicy Wiejskiej. Ostatecznie do tego nie doszło i wyremontowaliśmy ten odcinek z własnych środków, czyli z pieniędzy Nadleśnictwa Włocławek. W tej chwili jest to droga wewnętrzna naszego Nadleśnictwa i podlega ogólnie obowiązującym przepisom o Lasach Państwowych. Lasy Państwowe w myśl Zarządzenia Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych na swoich drogach, które są udostępnione do ruchu publicznego muszą w odpowiedni sposób oznakować. To oznakowanie, które tam się znajduje jest wynikiem wymogu zarządzonego przez Dyrektora Generalnego." - informuje Mieczysław Olewnik z Nadleśnictwa Włocławek

Warto zwrócić uwagę, że na rzeczonym odcinku ustawione są znaki ograniczenia prędkości, jednak nie ma progów zwalniających. Inaczej sytuacja wygląda na ulicy Broniewskiego. W bliskiej odległości od siebie zostały ustawione progi zwalniające. W tej sprawie, o czym poinformował na mediach społecznościowych, interpelował radny Arkadiusz Piasecki.

"W imieniu Mieszkańców osiedla Południe zwracam się z prośbą o zamontowanie wyspowego progu spowalniającego (poduszki berlińskiej) przed przejściem dla pieszych przy ulicy Broniewskiego przed budynkiem Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe". Do interpelacji dołączam zdjęcie. Uprzejmie proszę Pana Prezydenta o pozytywne rozpatrzenie prośby." - czytamy interpelacji

Jak widać prośba została pozytywnie rozpatrzona. Progi zostały założone w środę rano. Pytanie czy aby napewno istniała taka potrzeba, zwłaszcza że rzeczywiście są od siebie w bardzo bliskiej odległości. 

B.B.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 20.05.2022, 19:42
Ale których mieszkańców Południa, kolegów?
Weźcie sobie w głowach te progi zamontujcie. Chociaż tam już chyba macie. Oprócz Wysokiej pojawiły się progi na Długiej. Przejście obok Sądu a z przedszkola przeprowadzają dzieci jak chcą. Bardzo ładnie wzrasta zanieczyszczenie powietrza i hałas przy tych progach.

Pozostałe