W ostatnim czasie spłonęło ponad 3 ha lasu. Wilgotność ściółki spadła poniżej 10%

  • 20.05.2022, 16:57 (aktualizacja 20.05.2022, 17:01)
  • B.B.
W ostatnim czasie spłonęło ponad 3 ha lasu. Wilgotność ściółki spadła…

Rosnące temperatury oraz brak opadów powoduje zwiększenie zagrożenia pożarowego w lasach. W ciągu minionego tygodnia strażacy wielokrotnie musieli gasić płonące lasy w okolicach Włocławka.

"Nie ma dnia, żeby nie było kolejnego pożaru, dlatego apelujemy do mieszkańców Włocławka oraz regionu o zachowanie szczególnej ostrożności. W tej chwili ponad trzy hektary lasu uległy spaleniu. Jest to duży obszar. Dzisiaj mieliśmy pożar na terenie Leśnictwa Dębice, wczoraj w Leśnictwie Poraza. Jeżeli chcemy korzystać z lasu to musimy o niego dbać, by każdy mógł mieć możliwość korzystania z tych lasów." - apeluje Mieczysław Olewnik z Nadleśnictwa Włocławek

Wilgotność ściółki osiągnęła wartość poniżej 10%. Na weekend meteorolodzy zapowiadają opady deszczu w naszym regionie, więc sytuacja w lasach powinna się poprawić.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe