Inowrocław: 6,8 i 9-latek wybili 20 szyb w jednej z firm. Policja zadaje pytanie rodzicom: Czy wiesz w co, z kim i gdzie bawi się Twoje dziecko?

  • 21.05.2022, 05:06
  • informacja prasowa Policji
Inowrocław: 6,8 i 9-latek wybili 20 szyb w jednej z firm. Policja zadaje… ilustracja poglądowa

Inowrocławska policja skompletowała materiały dotyczące wybicia 20 szyb wartości 5 tys. zł w jednej z miejscowych firm. Sprawę będzie rozpatrywał sąd rodzinny i nieletnich, bo udział w wandalizmie mogą mieć dzieci.   

W ubiegłym tygodniu (12.05) policjanci z Inowrocławia zostali powiadomieni o uszkodzeniu mienia w jednej z firm na terenie miasta, poprzez powybijanie szyb. Właściciel, który złożył zawiadomienie o przestępstwie doliczył się zbitych 20 szyb, które wycenił na 5 tys. zł.   Policjanci zebrali informacje na temat zdarzenia i zabezpieczyli nagranie z monitoringu. Już następnego dnia napłynęło kolejne zgłoszenie, że w rejonie firmy kręcą się jakieś osoby. Dyżurny skierował w to miejsce patrol, który gdy tylko tam dotarł dowiedział się od stróża, że ten ujął jakiegoś chłopca.   Patrol ustalił, że to 9-latek, który jak się okazało, wraz z kolegami w wieku 6 i 8 lat,  może mieć związek z powybijanymi szybami. Zgromadzone materiały w tej sprawie inowrocławscy kryminalni przekazują dziś (20.05) do sądu rodzinnego i nieletnich. Ten bowiem zajmie się jej rozpatrzeniem i "prześwietli" sposób spędzania czasu wolnego nieletnich. Jeśli potwierdzi się to, że ta trójka ma z tym związek, ich zachowanie będzie rozpatrywane w kategorii demoralizacji.   Przy okazji tej sprawy policja zadaje pytanie rodzicom. Czy wiesz w co, z kim i gdzie bawi się Twoje dziecko? Czy, aby nie należy wzmóc nadzór nad swoim dzieckiem? Niekiedy zabawy mogą przybrać niespodziewany obrót i zakończyć się nawet tragedią. To na rodzicach spoczywa obowiązek opieki!

informacja prasowa Policji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe