piątek, 29 marca 2024 13:57

Anwil z brązowym medalem. Rottweilery wygrywają w Słupsku

Autor: Fot. PolsatNews/ screen

Dziś w Słupsku odbył się drugi i zarazem ostatni mecz o brązowy medal Energa Basket Ligi. W Hali Mistrzów Rottweilery wygrały po zaciętym meczu 78:77. Niewielka zaliczka i wszystko miało się rozstrzygnąć w Hali Gryfia.

Podopieczni trenera Frasunkiewicza lepiej weszli w mecz. Już na samym początku zbudowali siedmiopunktową przewagę. Gospodarze powoli odrabiali, jednak zawodnicy Anwilu również notowali celne rzuty i mieliśmy po pierwszej kwarcie 13:24. Druga i trzecia kwarta były bardziej wyrównane – 20:23 i 25:23. Przed ostatnią kwartą Anwil prowadził dwunastoma punktami. W drugiej minucie na parkiet padł na parkiet. Zmienił do Kowalczyk, który trafił za trzy punkty – 75:60. Kolejne trzy punkty dołożył Mathews. Na pięć minut przed końcem gospodarze tracili siedemnaście punktów. Czas uciekał, a gra toczyła się pod dyktando Rottweilerów. I to zawodnicy z Włocławka po ostatniej syrenie cieszyli się z brązowego medalu. Na tablicy widniał wynik 76:91.