Budynki przychodni przy ul. Łady 10 i ul. Radosnej 5 wystawione na sprzedaż. Znamy ceny wywoławcze

  • 19.06.2022, 19:28 (aktualizacja 19.06.2022, 20:09)
  • B. Obałkowska
Budynki przychodni przy ul. Łady 10 i ul. Radosnej 5 wystawione na sprzedaż.… fot. B.B./ ul. Radosna

17 czerwca Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Radosnej 5 oraz ul. Łady 10. W budynkach obecnie świadczona jest opieka medyczna. Sprzedaż nieruchomości związana jest z trwającą budową Powiatowego Centrum Zdrowia. Pracownicy oraz poszczególne poradnie zdrowia zostaną po jego wybudowaniu przeniesione na ul. Wyszyńskiego. Przed weekendem na stronie starostwa ogłoszono dwa nieograniczone ustne przetargi, które odbędą się w siedzibie Starostwa przy ul. Stodólnej 68, 24 sierpnia o godz. 9.00 oraz 11.00. Nieruchomości zostaną wydane nowym nabywcom nie później niż do 30 września 2022 roku. 

Budynek przy ul. Łady 10 to obecnie Samodzielny Publiczny Zespół Przychodnie Specjalistycznych we Włocławku. Powierzchnia zabudowy to 850, 40 m2, powierzchnia użytkowania to 1710 m2, kubatura wynosi 61233. Parter i piętro budynku pełnią funkcję gabinetów lekarskich i zabiegowych z poczekalniami i rejestracjami. Obiekt jest jednopiętrowy podpiwniczony, wolnostojący. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi dwa miliony siedemset sześćdziesiąt jeden złotych bez VAT z którego sprzedaż budynku jest zwolniona. Aby wziąć udział w  przetargu należy wnieść wadium w wysokości 5% ceny - 138.050.00 zł do dnia 17 sierpnia.

Z kolei  przy ul. Radosnej 5 znajdują się 2 budynki. Jeden z nich użytkowany jest przez Samodzielny Publiczny Zespół Przychodnie Specjalistycznych we Włocławku na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych. Obiekt zostały wybudowany w 1978, posiada windę dla osób niepełnosprawnych, ma powierzchnię 1030 m2

Drugi z budynków przy ul. Radosnej został wybudowany w 1991 roku. Pełnił pierwotnie funkcję stajni dla koni i nie jest obecnie użytkowany. Budynek jest parterowy i wolnostojący, a jego powierzchnia to 37,20  m2. 

Cena wywoławcza obiektów przy ul. Radosnej to milion dziewięćset siedemdziesiąt sześć złotych. Wadium w tym przypadku wynosi 98.800,00 zł. Przetarg rozpocznie się o godz. 11.000 w dniu 24 sierpnia.

"Zamysłem budowy Powiatowego Centrum Zdrowia było przeniesienie wszystkich poradni z budynków przy ulicy Łady, Stodólnej, Radosnej, Wyszyńskiego do pomieszczeń godnych XXI wieku. Wszyscy pracownicy do tego nowego budynku zostaną przeniesieni. Pacjenci będą obsługiwani w dużo lepszych warunkach. Obecnie trwa budowa PCZ. Do końca roku chcemy zakończyć stan surowy i oddać do użytku 2/3 tego budynku. Natomiast cały proces budowy ma zakończyć się w połowie przyszłego roku." - mówił starosta Roman Gołębiewski w marcu dla Portalu Włocławek

Do momentu powstania nowego budynku pacjenci będą obsługiwani w dotychczasowych lokalizacjach.

B. Obałkowska

Zdjęcia (1)

fot. B.B. ul. Łady

fot. B.B. ul. Łady

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
chris23
chris23 20.06.2022, 14:43
a działki pod budynkami..też..?

Pozostałe