Zwłoki łodzianina wyłowione z jeziora w gm. Choceń. Wypoczywał tam z rodziną...

 • 20.06.2022, 11:29 (aktualizacja 20.06.2022, 11:34)
 • Policja
Zwłoki łodzianina wyłowione z jeziora w gm. Choceń. Wypoczywał tam z rodziną... fot. archiwum/policja

Włocławscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności śmierci 44-latka, którego ciało wyłowiono z jez. Lutobórz (gm. Choceń). Przypominamy, aby podczas wypoczynku nad wodą pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W sobotę (18.06.2022) około godziny 8 zostaliśmy powiadomieni o ujawnieniu zwłok dryfujących w jez. Lutobórz (gm. Choceń). Wysłane na miejsce służby ratownicze, w tym strażacy potwierdzili ten fakt i przetransportowali ciało mężczyzny na brzeg. Przybyły lekarz stwierdził zgon 44-letniego mieszkańca Łodzi, który wypoczywał z rodziną na terenie powiatu włocławskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ostatni raz mężczyzna widziany był w piątek w godzinach wieczornych, a gdy następnie nie wrócił na noc do miejsca wypoczynku, rodzina i znajomi rozpoczęli jego poszukiwania. Niestety bezskutecznie. Ciało mężczyzny znalezione zostało rano w pobliskim jeziorze. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do badań, od wyników których zależą dalsze czynności w sprawie. Wstępnie wykluczono, aby do zgonu 44-latka przyczyniły się inne osoby.

Nadchodzące wakacje zapewne sprzyjać będą wypoczynkowi nad wodą, dlatego przypominamy o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

 • Pływaj tylko w miejscach strzeżonych czyli tam gdzie jest ratownik. Bardzo lekkomyślne jest pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana. Informują o tym znaki i tablice. W przypadku wejścia do niestrzeżonych zbiorników każdorazowo należy sprawdzić głębokość i strukturę dna.
 • Przestrzegaj regulamin kąpieliska na którym przebywasz. Stosuj się do uwag i zaleceń ratownika.
 • Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
 • Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję, nogi - unikniesz wstrząsu termicznego, który może być niebezpieczny dla naszego organizmu.
 • Nie pływaj w miejscach gdzie jest dużo wodorostów, lub występują zawirowania wody, zimne prądy. Pływaj w miejscach dobrze Ci znanych.
 • Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki "na główkę".
 • Pamiętaj, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak i nadmuchiwane koło.
 • Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu.
 • Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy. Jeżeli będziesz w stanie mu pomóc to uczyń to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach to zawiadom inne osoby.
 • Nie pływaj bezpośrednio po posiłku - zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka, co może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.
 • Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcesz wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyń asekurowany przez łódź lub przynajmniej w towarzystwie jeszcze jednej osoby.
 • Nie wypływaj za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku. Pływanie po zachodzie słońca jest niebezpieczne.

 

Policja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe