Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 02:06
Reklama
Reklama

Materiały pobudowlane, eternit, opony na działce przy ul. Tartaczej. Właścicielem firma utylizacji śmieci?

Podziel się
Oceń

Materiały pobudowlane, eternit, opony na działce przy ul. Tartaczej. Właścicielem firma utylizacji śmieci?

Jakiś czas temu zostaliśmy powiadomieni o nielegalnym wysypisku śmieci na jednej z działek przy ulicy Tartaczej. Działka to polana otoczona lasem. Jak utrzymywał nasz informator, teren należy do spółki Groneco zajmującej się utylizacją odpadów i jego zdaniem firma znalazła sobie miejsce składowania śmieci:

"Dzikie wysypisko śmieci, sanepid i wydział ochrony środowiska nie reagują. Znają właściciela działki, który ma firmę ze śmieciami w Lubaniu."- informuje nasz Czytelnik 

Udaliśmy się na miejsce w ubiegły piątek. Zastaliśmy odpady pobudowlane, muszle klozetowe, fotele, opony a nawet eternit. Dziś skontaktowaliśmy się z właścicielem położonej na uboczu Włocławka działki. Jak nas poinformował, działka nie należy już do firmy zajmującej się odpadami, ale do niego i twierdzi, że pozostaje bezsilny na sytuację:

"Tak, to moja działka. Materiały, które się na niej znajdują zostały podrzucone. Sprawa została parę miesięcy temu zgłoszona na policję. (...) Dawno nie byłem na tej działce, jeśli tam znowu coś się pojawiło to ponownie zgłoszę to policji. Obecnie nie stać mnie na ogrodzenie tego terenu." - powiedział pan Arkadiusz

Działka pana Arkadiusza, jak już wspominaliśmy, jest położona na uboczu miasta. Znajduje się tam dosłownie kilka zabudowań oraz tartak. Z rozmowy z właścicielem dowiedzieliśmy się, że policja nie wykryła osób, które na prywatnej działce urządziły wysypisko śmieci. Kary za "składowanie" odpadów mogą wynieść od 1000 zł aż do 1 mln. Wysokość kary jest obliczana na podstawie ilości i właściwości śmieci (zagrożenia dla środowiska) i wydanej decyzji administracyjnej, jeżeli osoba składująca odpady ich nie usuwa. Niestety wysokie koszty utylizacji śmieci i limity nakładane przez spółki miejskie powodują, że śmieci coraz częściej są podrzucane w lasach i na działkach.



Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama