Długi weekend: 256 kierowców przekroczyło prędkość, policja zatrzymała 36 dowodów rejestracyjnych

  • 20.06.2022, 13:41 (aktualizacja 20.06.2022, 13:43)
  • informacja prasowa
Długi weekend: 256 kierowców przekroczyło prędkość, policja zatrzymała… KMP Włocławek

Przez pięć dni włocławscy policjanci brali udział we wzmożonych działaniach na drogach pn. „Bezpieczny weekend-Boże Ciało”. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, którzy wolne dni i sprzyjającą aurę postanowili wykorzystać na piesze, rowerowe, czy też zmotoryzowane wycieczki.

Długim weekendom z reguły towarzyszy zwiększony ruch na drogach, bowiem spora część z nas postanawia wykorzystać wolne dni na różnego rodzaju wyprawy. Podczas minionego wydłużonego weekendu do wycieczek poza dom zachęcała też słoneczna aura. Dlatego też już od środy 15 czerwca br. do wczoraj 19 czerwca włocławscy policjanci uczestniczyli we wzmożonych działaniach na drogach pn. „Bezpieczny weekend – „Boże Ciało”.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego policjanci kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący, a także ich stan trzeźwości. Zwracali również uwagę na to czy piesi stosują się do przepisów tj. na prawidłowość poruszania się po drodze i używanie elementów odblaskowych, które są obowiązkowe po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Efekt tych weekendowych działań to 630 kontroli pojazdów i 774 kontroli stanu trzeźwości, w wyniku których 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi i 7 rowerzystów zostało wyeliminowanych z dróg. Policjanci ujawnili 373 wykroczeń drogowych, z czego 256 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, a pozostałe, między innymi, nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, czy też niewłaściwego wyprzedzania. Zły stan techniczny, bądź brak ważnych badań technicznych skutkował zatrzymaniem 36 dowodów rejestracyjnych. W 4 przypadkach kierowcy utracili swoje prawo jazdy na okres 3-miesięcy, za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Każdy z nich przekroczył prędkość o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące ich ograniczenia.

Podczas minionego weekendu na terenie działania włocławskiej policji odnotowano 24 kolizje i 1 wypadek, na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Do wypadku doszło w piątek (17.06.2022) po godzinie 12 na skrzyżowaniu ulic Zielna i Papieżka we Włocławku. Policjanci wstępnie ustalili, że 52-latka jadąc citroenem ulicą Papieżka na skrzyżowaniu z ulicą Zielną nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu vw, który jechał w kierunku ulicy Płockiej. Po uderzeniu citroen przewrócił się na bok i uderzył w autobus marki mercedes. W autobusie znajdował się tylko kierowca. W wyniku zdarzenia kierująca citroenem został zabrana do szpitala na badania. Tam okazało się, że 52-latka ma obrażenia powyżej dni 7. Przeprowadzone badanie trzeźwości uczestników wykazało, że wszyscy byli trzeźwi. W sprawie wypadku drogowego włocławscy policjanci prowadzą postępowanie.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe