343,54 zł - tyle ma kosztować noc we włocławskiej Izbie Wytrzeźwień

  • 21.06.2022, 04:17 (aktualizacja 21.06.2022, 04:43)
  • B. Obałkowska
343,54 zł - tyle ma kosztować noc we włocławskiej Izbie Wytrzeźwień fot.B.Obałkowska

Kilka dni temu informowaliśmy o wyborze na szefa Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie we Włocławku dawnego dyrektora Izby Wytrzeźwień Piotra Stolcmana. Obiekt wkrótce zostanie oddany, co najbardziej cieszyć będzie chyba pacjentów i personel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, który po niefortunnej decyzji radnych przed laty przejął "w spadku" osoby nietrzeźwe. Pijani pacjenci często zachowywali się agresywnie, odnotowano incydenty w których sale chorych na SOR były demolowane przez osoby nietrzeźwe, nie wspominając już o ich przykrym zapachu czy po prostu fakcie załatwiania potrzeb w łóżkach szpitalnych. 

Budowa Ośrodka Wsparcia dla Osób w Kryzysie przy ul. Krzywa Góra kosztowała 4 mln 269 tys. 749 zł. Jutro podczas sesji Rady Miasta Włocławek rajcy mają zdecydować o  wysokości opłaty za pobyt osoby przyjętej celem wytrzeźwienia w Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie we Włocławku. Zgodnie z przepisami art. 422 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi za pobyt w izbie wytrzeźwień pobierana jest opłata. Jej maksymalna wysokość - podlega corocznej waloryzacji o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem, w poprzednim roku kalendarzowym - aktualnie wynosi 343,54 zł. Wysokość opłaty jest określona przez organy stanowiące jednostki samorządu terytorialnego w drodze uchwały. Teraz pozostanie już tylko otwarcie obiektu.

B. Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe