1500 zł - tyle wyniesie stypendium dla uzdolnionych uczniów w 2022 roku

  • 22.06.2022, 02:40 (aktualizacja 23.06.2022, 15:00)
  • B.B.
1500 zł - tyle wyniesie stypendium dla uzdolnionych uczniów w 2022 roku…

Zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Włocławek wysokość stypendium dla najzdolniejszych uczniów szkół, dla których organem przewodzącym jest Gmina Miasto Włocławek wyniesie 1500 zł. Kwota zostanie przyznana jednorazowo 14 najzdolniejszym uczniom. Ocena formalną i merytoryczną wniosków przeprowadziła komisja w składzie: Agnieszka Białopiotrowicz, Agata Podlasin oraz Edyta Seider. Wniosek mógł złożyć dyrektor szkoły na wniosek rodzica ucznia, wychowawcy lub innego nauczyciela.

Stypendium może być przyznane uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jakie trzeba spełnić kryteria, by móc ubiegać się o stypendium? W przypadku szkoły podstawowej średnia ocen co najmniej 5,0 oraz co najmniej dobra ocena z zachowania. Uczeń musiał zdobyć tytuł laureata olimpiady przedmiotowej lub konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub uzyskać pierwsze miejsce w konkursie artystycznym o zasięgu wojewódzkim. Co zaś tyczy uczniów szkół ponadpodstawowych – średnio ocen co najmniej 4,75 i bardzo dobra ocena z zachowania oraz tytuł finalisty lub laureata olimpiady przedmiotowej. Dowiedzieliśmy się, że stypendia uzyska 7 uczniów szkół podstawowych i 7 ponadpodstawowych. Kwota wypłacana jest jednorazowo.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe