Blisko 30 aut poważnie uszkodzonych na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Sprawcy w rękach policji?

  • 22.06.2022, 08:50 (aktualizacja 22.06.2022, 13:05)
  • B.Obałkowska
Blisko 30 aut poważnie uszkodzonych na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Sprawcy…

Wczoraj w godzinach popołudniowych jeden z mieszkańców osiedla Kazimierza Wielkiego poinformował nas o pijanym kierowcy (4 promile), który został zatrzymany przez sąsiadów po tym, jak wjechał w trawnik i urwał tłumik. O fakcie tym poinformowaliśmy na Portalu Włocławek i wówczas na skrzynkę naszego fanpage na Facebooku zaczęły spływać informacje o sytuacji sprzed doby. W nocy 21 czerwca na pobliskich ulicach doszło do poważnych uszkodzeń zaparkowanych pojazdów.

"Zeszłej nocy na K. Wielkiego pijani czy naćpani zniszczyli ponad 30 aut, policja ma sprawców ZA MAŁO POLICJI I SM na Kazika.  MASAKRA. Może policja się wreszcie zainteresuje"

Kosztowana i niemiła niespodzianka spotkała m.in właścicieli aut zaparkowanych przy ul. Krętej, Ostrowskiej, Polnej i Łanowej. Stłuczono przednie szyby samochodów, połamano lusterka, uszkodzono koła. Zdaniem jednego z właścicieli aut, to brak należytej dbałości ze strony służb, twierdzi, że osiedle jest traktowane po macoszemu i brakuje tu patroli Straży Miejskiej oraz Policji, zwłaszcza że to nie pierwszy raz gdy doszło do uszkodzenia pojazdów w tym rejonie miasta. Na ten moment właściciele uszkodzonych pojazdów poinformowali nas, że policja zatrzymała sprawców, którymi są osoby nieletnie. Czekamy, na odpowiedź rzecznika policji na zadane w tej sprawie pytania. Informację z KMP dołączymy poniżej.

Aktualizacja

"Wczoraj (21.06.22) nad ranem policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 6 osób, które jak wynikało ze zgłoszenia mogły mieć związek z uszkodzeniami pojazdów na osiedlu Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Wśród zatrzymanych były trzy osoby nieletnie, 15-latkowie oraz 18-latek i dwóch 17-latków. Mundurowi sprawdzili trzeźwość zatrzymanych i ustalili, że najstarszy z nich miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Pod wpływem alkoholu było też dwoje nieletnich. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wczorajszej nocy doszło do uszkodzenia kilkunastu aut różnych marek, które stały na osiedlowych parkingach. Auta miały wgniecenia i zarysowania karoserii, uszkodzone szyby i lusterka. Jak dotąd zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów uszkodzenia aut 18-latkowi. To jednak nie koniec sprawy. Śledczy nadal nad nią pracują, zbierają dalsze dowody i ustalają rolę poszczególnych osób w dokonaniu powyższych uszkodzeń. Materiały dotyczące 15-latków przekazane zostaną do sądu dla nieletnich. Policjanci zwracają się z apelem do świadków zaistniałych czynów, bądź innych osób mających wiedzę na temat dokonanych uszkodzeń, aby zgłaszały się do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przy ul. Okrężnej 25. Można też kontaktować się telefonicznie z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu pod numerem 47 753 5603 lub końcówka 5604." - informuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek

B.Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zenon
zenon 22.06.2022, 11:53
Zwłaszcza na obiektach PP nr 35 i SP 2 zbierają się grupy, które o 2:00 czy 3:00 wracając do domów robią takie właśnie akcje, jak ta w opisana. dzwoniąc na 112 zazwyczaj trzeba odpowiedzieć na 100 pytań do ... nikomu już się nie chce interweniować

Pozostałe