Muzeum zaprasza w niedzielę do skansenu w Kłóbce

  • 22.06.2022, 12:20 (aktualizacja 22.06.2022, 12:27)
  • informacja prasowa
Muzeum zaprasza w niedzielę do skansenu w Kłóbce archiwum

Już w najbliższą niedzielę 26 czerwca Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku organizuje pierwszy w tym roku roku festyn folklorystyczny z cyklu "Z życia dawnej wsi", który odbędzie się na terenie skansenu w Kłóbce. Hasłem zbliżającej się imprezy będzie "Pyle, pyle, gąski do domu!". Tytuł imprezy - słowa dawnej zabawy dziecięcej sugerują, że dotyczyć będzie najmłodszych mieszkańców wsi. Zaproszone zespoły zaprezentują zarówno zabawy, tańce, jak i obowiązki, które towarzyszyły im od najmłodszych lat. Na scenie w widowisku „Kujawskie dzieci” wystąpią dziecięce i młodzieżowe grupy prowadzone przez Panią Julię Skowrońską: Zespół Pieśni i Tańca „Swojacy” z Baruchowa, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kujawska” z Chocenia, Teatrzyk „Kruszynka” z Kruszyna. Opowiedzą w sposób żywiołowy i humorystyczny nie tylko o radosnej stronie dzieciństwa, ale również o pracy, którą wykonywały. Dowiemy się m.in. czym zajmowały się 5-latki, w jaki sposób, oprócz opieki nad zwierzętami, spędzały czas na łące, dlaczego jak mama robiła pranie, dzieci nie wychodziły z domów oraz jakie przygody miały w drodze do szkoły. Na scenie pojawi się również przygrywająca melodie wywodzące się z Mazowsza rodzinna „Kapela Pana Jacka” z Sierpca.
Występom towarzyszyć będzie wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych m.in. wyplatanie wianków z polnych kwiatów, nauka dawnych zabaw, pracy na kole garncarskim i wyplatania koszyczków z wikliny, przygotowywanie piszczałek, malowanie płotka kredą, układanie puzzli „Mała Kujawianka”, zabawy drewnianymi zabawkami, konkursy sprawnościowe.
Miłośników rękodzieła ludowego i tradycyjnego jadła przyciągać będą już od godziny 13:00 kramy z rzeźbami, wyrobami kowalstwa artystycznego, plecionkarskimi, garncarskimi, rzeźbami, ozdobami, biżuterią i swojskim jadłem.
Zwiedzający skansen będą mogli zobaczyć oddany 13 czerwca br. po rewaloryzacji i adaptacji XIX-wieczny spichlerz dworski wraz z ekspozycją ukazującą gospodarkę oraz rolnictwo na dawnej wsi kujawskiej i dobrzyńskiej, stanowiącą komentarz ekspozycji skansenowskiej.

Wstęp na imprezę w cenie biletu:
normalny – 12 zł, ulgowy – 9 zł

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe