Dziś widowisko "Noc Świętojańska" w Ogrodzie na Pompce, jutro o 17.00 z przystani przy ul. Płockiej popłyną wianki

  • 23.06.2022, 15:14 (aktualizacja 23.06.2022, 15:20)
  • informacja prasowa
Dziś widowisko "Noc Świętojańska" w Ogrodzie na Pompce, jutro o 17.00…

Dziś tj. 23 czerwca 2022 r. w Ogrodzie na Pompce (część Parku im. H. Sienkiewicza pomiędzy ul. Stefana Okrzei, a mostem kolejowym) odbędzie się widowisko Nocy Świętojańskiej. Po kilkuletniej przerwie ponownie wydarzeniu towarzyszyć będzie Osada Krajeńska. Dodatkową atrakcją będą „Sobótkowe potańcówki” realizowane w ramach projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca “Kujawy” oraz koncert kapel: Zespołu Pieśni i Tańca „Wrzos”, Kapeli z Szaconkiem oraz kapeli ZPiT „Kujawy”. W godzinach od 16.00 do 20.30 zaplanowano sobótkowe potańcówki na Kujawach, koncerty kapel, warsztaty tworzenia wianków i propozycje Osady Krajeńskiej. O godz. 20.30 rozpocznie się widowisko Nocy Świętojańskiej w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Kujawy”.

Z kolei jutro z przystani przy ul. Płockiej popłyną wianki. 24 czerwca 2022 r. ok. godz. 17.00 z Przystani Wodnej OSiR przy ul. Płockiej 187 odbędzie się tradycyjne puszczanie wianków na wodzie. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych puszczanie wianków odbędzie się z kei. Osoby chętne do uczestniczenia w tej zabawie proszone są o przygotowanie wianków i przy użyciu własnych środków pływających o wypłynięcie na akwen, gdzie z pozostałymi uczestnikami będą składać je na wodzie. Po krótkiej paradzie planowany jest powrót na przystań. Osoby, które nie wypłyną, mogą spławiać wianki z kei.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe