Młodzież pod siedzibą KPTS S.A. Złożyli petycję w związku z wykluczeniem komunikacyjnym w województwie kujawsko-pomorskim

  • 23.06.2022, 17:46 (aktualizacja 23.06.2022, 18:00)
  • informacja prasowa
Młodzież pod siedzibą KPTS S.A. Złożyli petycję w związku z wykluczeniem… fot.nadesłane

w dniu 23 czerwca 2022 r. przed siedzibą Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego we Włocławku odbyła się konferencja prasowa regionalnego oddziału Pokolenia 2050, struktury młodych działaczy Stowarzyszenia Polska 2050, poświęcona tematyce wykluczenia komunikacyjnego w województwie kujawsko-pomorskim.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele Pokolenia 2050: Jakub Luber – koordynator regionalny oraz członkowie: Oliwia Murawska i Marcel Kijewski, a także członek regionalnego Zarządu Stowarzyszenia, Arkadiusz Jąkalski.

W trakcie spotkania prasowego jego uczestnicy zaapelowali do Zarządu KPTS S.A. o równy dostęp do usług komunikacyjnych, które niestety nie dają możliwości swobodnego przemieszczania się z wielu mniejszych miejscowości, co jest zaś szczególnie dotkliwe dla uczniów, jak również osób pracujących zawodowo. Młodzi działacze posłużyli się przykładem Raciążka, z którego dojazdy do szkół, czy miejsc pracy z uwagi na wąski wachlarz rozkładów autobusowych są utrudnione.

Zostały także poruszone kwestie niedostosowania usług KPTS S.A. do cyfrowych realiów współczesnego świata, aspekt ekologiczny, czyli niespełniający warunków niskoemisyjności przestarzały tabor autobusowy, jak również padła prośba o pochylenie się nad rozwiązaniem problemu ponoszenia kosztów przejazdu przez osoby uchodźcze z Ukrainy.

Po zakończonej konferencji prasowej członkowie Pokolenia 2050 i Stowarzyszenia Polska 2050 udali się do biura Zarządu KPTS S.A. celem złożenia petycji, w której poruszone zostały ww. tematy.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe