Kaczyński we Włocławku: "Dużą przeszkodą są w Polsce sądy"

  • 25.06.2022, 15:16 (aktualizacja 25.06.2022, 19:30)
  • B.Obałkowska
Kaczyński we Włocławku: "Dużą przeszkodą są w Polsce sądy" fot. B.O.

Dziś o godzinie 16:30 w hotelu Aleksander przy ulicy Szpitalnej odbyło się spotkanie sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Spotkanie miało charakter zamknięty, na sali mogły się znaleźć tylko zaproszone osoby. Na spotkanie zaproszono także tylko wybrane media. Tournee Jarosława Kaczyńskiego i innych działaczy Prawa i Sprawiedliwości zostało zapowiedziane podczas konwencji PiS na początku czerwca. Jak wspominaliśmy w poprzednim artykule Jarosław Kaczyński stwierdził, że o sukcesach rządu najlepiej opowiedzą sami działacze Prawa i Sprawiedliwości w terenie, bezpośrednio swoim wyborcom. Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu Polski. Następnie głos zabrał prezes Kaczyński.

"W tych warunkach, które mamy dzisiaj w naszym kraju nieustannie trzeba tłumaczyć to co jest faktem, mówić o faktach jednocześnie perswadować tym wszystkim którzy wierzą w propagandę, bardzo niedobrego rodzaju propagandę, opierającą się na zasadzie, że jeżeli kłamstwo powtórzy się wielokrotnie to ono jest przyjmowane i staje się prawdą ludzkiej świadomości i oddziałuje na tą ludzką świadomość" - stwierdził prezes Kaczyński 

Jak podkreślał, partia przechodzi obecnie reorganizację. Wkrótce zapadną decyzje personalne. Nie zabrakło wycieczek do opozycji i sądownictwa. Prezes stwierdził, że PiS obniżył podatki i nie tworzył deficytów. Jako sukces podał przykład podniesienia pensji minimalnej.

"Walczymy z inflacją. Czy tak jak walczono w 2009-2010 gdy podnoszono podatki? Nie my nie podnosimy podatków. Cały czas obniżamy podatki"

Przeszkodą stojącą na drodze do rozwoju Polski są zdaniem prezesa sądy:

"Przeszkodą są sądy. Nieprawda, że nie dlatego że rzekomo nam podporządkowane bo jest dokładnie przeciwnie."

Jako przykład niesprawiedliwych wyroków podał np. wyrok dotyczący Beaty Kozidrak. Dostało się również osobom LGBT,

"Ja bym to leczył"- stwierdził prezes 

Całe spotkanie obstawione było funkcjonariuszami policji umundurowanymi i po cywilnemu. Do Włocławka powoli zjeżdżać będą politycy z mediów głównego nurtu i mydlić nam oczy obietnicami oraz wprost kłamać, twierdząc że jest inaczej niż na co dzień obserwujemy. Choć nieoficjalnie, to przecież już wiadomo -   rozpoczęła się kampania wyborcza.

B.Obałkowska

Zdjęcia (76)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Damian F.
Damian F. 26.06.2022, 23:28
Dziękujemy za artykuł związany z obecnością Jarosława Kaczyńskiego we Włocławku.

Pozostałe