Wyniki matur we Włocławku. LZK 100% zdawalności, LMK 99%

  • 05.07.2022, 11:59 (aktualizacja 05.07.2022, 14:33)
  • B.B.
Wyniki matur we Włocławku. LZK 100% zdawalności, LMK 99%

Dziś opublikowano wyniki tegorocznych matur. Do egzaminu przystąpiło ponad 289 000 absolwentów liceów i techników w całej Polsce. Z danych przedstawionych przez MEN pozytywnie egzamin zakończyło 78,2% uczniów. Jak matury poszły w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Włocławek? Dane zostały przedstawione na konferencji prasowej, która odbyła się o 13:30 przed Zespołem Szkół Budowlanych.

"Matura w naszym mieście poszła w tym roku bardzo dobrze, ponieważ zanotowaliśmy 4-procentowy wzrost zdawalności w stosunku do roku ubiegłego. 79% maturzystów zdało egzaminy dojrzałości. W stosunku do województwa to jest to też bardzo wysoka średnia, bo w województwie jest 76,2%, natomiast w całym kraju 78%. Czyli maturzyści w mieście Włocławek zdali maturę powyżej średniej wojewódzkiej oraz krajowej. A spotykamy się dzisiaj przez Zespołem Szkół Budowlanych, ponieważ maturzyści tej szkoły poczynili progres na poziomie 15% w stosunku do roku ubiegłego. Bardzo się cieszę, gratuluję maturzystom, pani dyrektor, panu dyrektorowi i kadrze pedagogicznej. To znakomite osiągnięcie." - powiedział prezydent Marek Wojtkowski

Tradycyjnie najwyższa zdawalność matur we Włocławku miała miejsce w Liceum im. Ziemi Kujawskiej, Liceum im. Marii Konopnickiej oraz Zespole Szkół Elektrycznych.

"Do matury przystąpiło 1236 uczniów. Jeżeli chodzi o licea średnia zdawalność wyniosła 90%. jest to dobry wynik, bo w skali kraju to 84%, a w województwie kujawsko-pomorskim 82%. Progres nastąpił też w technikach – 69,3%, w kraju 62,2%, a w województwie 69%. (...) Na uwagę zasługuję dwie szkoły, które odnotowały bardzo duży skok, jeżeli chodzi o zdawalność matur – Technikum w Zespole Szkół Samochodowych o 23% i V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Samochodowych o 43%. Pierwsza trójka to tradycyjnie Liceum im. Ziemi Kujawskiej – 100%, LMK drugie miejsce – 99% i Zespół Szkół elektrycznych – 95%." - dodaje Monika Jabłońska, zastępca prezydenta

Uczniowie, którzy są uprawnieni do matury poprawkowej będą mogli ją napisać 23 sierpnia. Do 12 lipca uczeń, który chciałby do poprawki przystąpić składa w macierzystej szkole stosowny wniosek.

B.B.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Absolwent LMK
Absolwent LMK 06.07.2022, 12:08
Jako absolwent LMK mogę napisać tylko tyle: w przypadku "elitarnych" liceów i tak wiadomo, że te wyniki wynikają głównie z ciężkiej pracy samych uczniów na korepetycjach i w domu. Dodatkowo, tak jak ktoś wspomniał już wcześniej w komentarzu - dość łatwo jest pracować z wyselekcjonowaną młodzieżą.
Ludmiła
Ludmiła 05.07.2022, 20:35
Gdzie dokładnie lezy trudność w przygotowaniu uczniów zdonych i dodatkowo spędzających długie godziny na korepetycjach? Raczej brawa dla nauczycieli, którzy nie mają wyselekcjonowanej młodzieży, a ta tez zdaje całkiem nieźle.
ant
ant 07.07.2022, 07:50
Mają.mają .Młodzież po przyjściu do LZK pisze test kim są rodzoice i nauczyciel wie na ile może sobie pozwolić.Tworzą klasowe klasy tu szyfrem napisałem.
Ja
Ja 05.07.2022, 15:09
Samochodowka pięknie!

Pozostałe