Kierowca ciężarówki z Brześcia Kujawskiego zatrzymany w Wielkiej Brytanii. W naczepie znajdowało się dwóch Wietnamczyków

  • 20.07.2022, 12:29 (aktualizacja 20.07.2022, 12:33)
  • B.B.
Kierowca ciężarówki z Brześcia Kujawskiego zatrzymany w Wielkiej Brytanii.…

Jak informuje portal etransport.pl dnia 13 lipca o godzinie 1:30 na parkingu w pobliżu Boughton-under-Blean w Wielkiej Brytanii został zatrzymany polski kierowca ciężarówki. Mężczyzna przewoził palety do Belgii, jednak poza nimi w naczepie pojazdu znajdowało się dwóch mężczyzn pochodzących z Wietnamu. Z ich relacji wynikało, że zostali porwani. Do sprawy został zatrzymany Polak, który usłyszał zarzut współczesnego niewolnictwa, oraz trzy osoby innej narodowości.

Co budzi wątpliwości w całej sprawie, Wietnamczycy znajdujący się w naczepie ciężarówki posiadali telefon komórkowy. W rozmowie z portalem etransport.pl syn zatrzymanego mężczyzny relacjonuje, że jego ojciec spał w kabinie, a naczepa nie była zamknięta ani zaplombowana. W obronie kierowcy stanął również jego szef, który przedstawił służbom w Wielkiej Brytanii nieposzlakowaną opinię swojego pracownika. Kierowca został zwolniony z aresztu, nałożono na niego areszt domowy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zatrzymany Polak, to mieszkaniec Brześcia Kujawskiego.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe