W najbliższą sobotę 6 sierpnia finałowa III runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy

  • 01.08.2022, 01:56
  • informacja prasowa Automobilklub Włocławski
W najbliższą sobotę 6 sierpnia finałowa III runda Włocławskiego Mistrza…

Już w najbliższą sobotę 6 sierpnia finałowa III runda Włocławskiego Mistrza Kierownicy. Tym razem Automobilklub Włocławski zaprasza wszystkich miłośników sportów motorowych na teren Pchlego Targu przy Al. Kazimierza Wielkiego 12. Tego dnia kierowcy 'amatorzy' powalczą ostatni raz o punkty do klasyfikacji rocznej cyklu WMK 2022 oraz o punkty do IV rundy Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Super Sprincie.
Wracamy na dawno niewykorzystywany teren po byłej zajezdni autobusowej. Niektórzy bardziej doświadczeni zawodnicy mogą pamiętać to miejsce z rywalizacji w 2017. Na pewno atrakcją dla kierowców na trasie imprezy będzie przejazd przez starą stację benzynową usytuowaną w głębi placu. Częściowo nowo wyasfaltowane dróżki sprzyjają szybkiej jeździe i dobrej zabawie. W klasyfikacji rocznej cyklu po dwóch rundach na pierwszym miejscu z taką samą ilością punktów plasują się Tomasz Bilski z Automobilklubu Włocławskiego (zwycięzca II
 rundy WMK) oraz Dariusz Szejerka z Automobilklubu Grudziądzkiego (zwycięzca I rundy WMK). Drugi stopień podium przed III fazą rozgrywek zajmuje Sebastian Stokwiszewski z Automobilklubu Grudziądzkiego, a trzecie miejsce przypada Włocławianinowi Andrzejowi Pietrzakowi. Rywalizacja w ostatniej rundzie cyklu ma dodatkowy smaczek gdyż punkty naliczane są podwójnie. Gorąco zapraszamy wszystkich kierowców chcących wziąć udział w zawodach. Impreza skierowana jest do kierowców amatorów, w których drzemie żyłka sportowej rywalizacji i chęć sprawdzenia się z bardziej doświadczonym uczestnikami pokonując przygotowaną próbę sportową na czas. Do wzięcia udziału w tego typu zawodach wystarczy auto z aktualnymi badaniami technicznym oraz opłaconą polisą OC, a zawodnik musi posiadać prawo jazdy kat. B i być wyposażony w kask. Wejście dla kibiców tego dnia będzie możliwe prze furtkę przy stacji benzynowej Lotos oraz furtkę od strony nieutwardzonego parkingu.

Harmonogram imprezy:
8:00 – 9:30 Odbiór Administracyjny/Badanie Kontrolne
9:00 – 9:30 Zapoznanie z trasa
9:45 Odprawa uczestników/szkolenie z zakresu Procedur Bezpieczeństwa
10:00 Start pierwszego uczestnika
15:00 Ogłoszenie klasyfikacji prowizorycznej
15:30 Ogłoszenie klasyfikacji końcowej/zakończenie zawodów/wręczenie nagród.

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/412131980847764?active_tab=about

Regulamin oraz karta zgłoszenia jest dostępna pod adresem:
http://www.automobilklub.q4.pl/?id=&news=227

informacja prasowa Automobilklub Włocławski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe