Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policję na ul. Kruszyńskiej. Odpowie przed sądem

  • 02.08.2022, 11:21 (aktualizacja 02.08.2022, 11:28)
  • informacja prasowa
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez policję na ul. Kruszyńskiej. Odpowie…

Włocławscy policjanci w pierwszy poniedziałek sierpnia przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania „TRZEŹWY KIERUJĄCY”. W czasie akcji mundurowi ujawnili dwóch kierowców, którzy za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed sądem.


"Wczorajsze (01.08.2022) działania ukierunkowane były na eliminacji tych kierowców, którzy wsiadają za kółko swoich pojazdów na „podwójnym gazie”. W sumie policjanci skontrolowali trzeźwość 652 kierowców. Niestety wśród nich znalazło się dwóch, którzy prowadzili swoje pojazdy w stanie nietrzeźwości. Do pierwszego zatrzymania przez policjantów ruchu drogowego osoby jadącej pod wpływem alkoholu doszło po godzinie 7.00 na ulicy Kruszyńskiej we Włocławku. Przeprowadzone badanie trzeźwości 51-letniego kierującego renault, wykazało u niego prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany przed godziną 16 w miejscowości Sułkowo (gm. Lubraniec). Przeprowadzone badanie trzeźwości 49-letniego kierowcy citroena pokazało, że jechał on mając prawie 0,9 promila alkoholu w organizmie."- informuje Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku

Teraz zatrzymani kierowcy będą się tłumaczyć przed sądem ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za popełnione przestępstwo obu kierowcom może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
To z pewnością nie ostatnia tego typu akcja, działania będą realizowane cyklicznie o różnych porach i w różnych miejscach kontroli. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe