Tak wyburzano budynek szpitala we Włocławku. W sieci pojawiło się nagranie z drona

  • 03.08.2022, 10:54 (aktualizacja 03.08.2022, 12:08)
  • K.M.
Tak wyburzano budynek szpitala we Włocławku. W sieci pojawiło się nagranie… fot.www.youtube.com/ KPIM

Kujawsko Pomorskie Inwestycje Medyczne opublikowały na YouTube film z rozbiórki budynku B4, którego wyburzenie miało miejsce w końcówce czerwca 2022 r.  W jego miejscu mają powstać budynek B4 i B4a – czyli "serce szpitala" z blokiem operacyjnym, porodówką, oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii oraz, między innymi, jednostkami służebnymi dla całego szpitala – apteką szpitalną, centralną sterylizatornią i dezynfektornią oraz działem zaopatrzenia medycznego. Prace rozbiórkowe zajęły kilka dni. Zdaniem decydentów budynek musiał zostać wyburzony ponieważ był stary i nie spełniał standardów medycznych. 
 

Wielu włocławian z kolei, zwłaszcza starsze pokolenie, wyburzenie budynku uważa za marnotrastwo, wskazując, że nowy budynek powinien zostać postawiony bez konieczności wyburzania jeszcze do niedawna używanego, "całkiem dobrego" obiektu, który służyć mógł na wiele sposobów, choćby jako magazyn. Podczas jednej z naszych wizyt na terenie szpitala, również wśród pacjentów rozgorzała dyskusja na temat nowej "niezdrowej mody" wyburzania jeszcze dobrych budynków, stawianych przed laty. 

Obecnie na terenie szpitala trwają prace ziemne:

"Prócz widocznych na pierwszy rzut oka robót rozbiórkowych kontynuowane są prace związane z ułożeniem kanalizacji kablowej, sieci cieplnej, kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodnej. Wykonawca dostarczył i zamontował stacje transformatorowe. W toku jest montaż ich wyposażenia oraz prace przygotowawcze związane z wpięciem docelowego zasilania elektroenergetycznego przez Energa Operator, a bezpieczeństwo na wypadek ograniczenia lub przerwy w dostawach energii z sieci zapewnia nowo zamontowany agregat prądotwórczy. Wkrótce działać zacznie także nowa tlenownia, w której montowana jest niezbędna infrastruktura techniczna."- czytamy na stronie Kujawsko-Pomorskich Inwestycji Medycznych

K.M.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe