Trwa rekrutacja do Ochotniczego Hufca Pracy. W jakich zawodach mogą kształcić się uczniowie?

  • 03.08.2022, 12:29 (aktualizacja 03.08.2022, 12:38)
  • B.B.
Trwa rekrutacja do Ochotniczego Hufca Pracy. W jakich zawodach mogą kształcić…

Rekrutacja do Ochotniczych Hufców Pracy trwa od kwietnia do 30 września. Należy jednak dodać, że w przypadku, gdy w placówce są jeszcze wolne miejsca rekrutacja odbywa się także od 1 października do 31 grudnia. Do OHP przyjmowane są przede wszystkim osoby w wieku 15-18 lat (nie ukończone 18 lat) Uczestnicy OHP mogą realizować obowiązek szkolny lub obowiązek nauki w następujących placówkach i formach kształcenia:

  • VII i VIII klasie szkoły podstawowej z oddziałami przysposabiającymi do pracy lub szkoły podstawowej dla dorosłych;
  • szkole branżowej I stopnia z 3-letnim cyklem kształcenia we wszystkich zawodach ujętych w rozporządzeniu MEN w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego;
  • szkolenie zawodowe w formie kursowej

Ochotnicze Hufce Pracy zapewniają m. in. bezpłatną naukę, szkolenia i kursy zawodowe, organizację miejsca praktyk, czy doradztwo zawodowe. Włocławski OHP kształci w następujących zawodach: ślusarz, stolarz, murarz-tynkarz, lakiernika samochodowy, mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, fryzjer, cukiernika, piekarz i sprzedawca. Ochotniczy Hufiec Pracy w naszym mieście znajduje się przy ulicy Brzeskiej 6, telefon 54 231 45 42.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe