Mundurowi z Włocławka zabezpieczyli ponad 190 gramów narkotyków

  • 04.08.2022, 11:43 (aktualizacja 04.08.2022, 11:45)
  • Policja
Mundurowi z Włocławka zabezpieczyli ponad 190 gramów narkotyków KMP Włocławek

Policjanci z patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wbrew przepisom posiadali narkotyki. 37-latek odpowie za to, że miał 8 gramów marihuany i porcję amfetaminy, natomiast 26-latek będzie się tłumaczył przed sądem z posiadania ponad 51 gramów amfetaminy i 131 gramów marihuany. Obaj usłyszeli już zarzuty, za które starszemu z nich może grozić do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast młodszemu nawet do 10. Decyzją sądu 26-latek trafił na najbliższe 3 miesiące do tymczasowego aresztu.
Do zatrzymania dwóch włocławian z narkotykami doszło w poniedziałek (01.08.2022), kiedy policyjni wywiadowcy tuż po godzinie 23 postanowili skontrolować poruszający się pojazd marki Hundai na ulicy Wiejskiej we Włocławku. Powodem było nagłe przyśpieszenie na widok mundurowych. Jak się okazało, podejrzenia były słuszne i w trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili woreczki z suszem roślinnym oraz białym proszkiem.
Przeprowadzone badanie zabezpieczonych substancji w komendzie wykazało, że policjanci ujawnili marihuanę i amfetaminę. Dodatkowo mundurowi sprawdzili stan trzeźwość 37-letniego kierowcy, które wykazało, że był on trzeźwy. Natomiast szybki test na inne substancje wykazał, że mógł on kierować pojazdem pod wpływem marihuany. Od kierowcy pobrano krew. Obaj mieszkańcy Włocławka trafili do policyjnego aresztu.
Na drugi dzień tj. wtorek (02.08.2022) starszy z nich usłyszał zarzut posiadania 8 gramów marihuany i 0,25 grama amfetaminy, za który może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast od wyników badania krwi zależeć będą dalsze konsekwencje związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem środka odurzającego.
W sprawie młodszego czynności wykazały, że to nie koniec jego kłopotów. Przeprowadzone przeszukanie miejsca zamieszkania 26-latka ujawniło kolejne środki odurzające w postaci ponad 51 gramów amfetaminy i 128 gramów marihuany.
Wczoraj (03.08.2022) drugi z zatrzymanych trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Na wniosek śledczych, jeszcze tego samego dnia, został on doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się i najbliższe 3 miesiące 26-latek spędzi za kratkami.

Policja

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe