Region: 200 litrów kwasu azotowego wydostało się z uszkodzonego zbiornika

  • 04.08.2022, 15:41 (aktualizacja 04.08.2022, 15:45)
  • informacja prasowa
Region: 200 litrów kwasu azotowego wydostało się z uszkodzonego zbiornika WIOŚ

W dniu 04.08.2022 r. na terenie zakładu zlokalizowanego w powiecie radziejowskim doszło do rozszczelnienia zbiornika z kwasem azotowym. Zgłoszenie w przedmiotowej sprawie wpłynęło do Delegatury WIOŚ we Włocławku od KPP w Radziejowie. Inspektorzy udali się na miejsce zdarzenia. Ustalono, iż w wyniku mechanicznego uszkodzenia zbiornika o pojemności 1000 l doszło do jego rozszczelnienia i uwolnienia około 200 l kwasu azotowego. Czynności związane z zabezpieczeniem terenu oraz neutralizacją wycieku prowadzili funkcjonariusze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego KMP SP Włocławek.

W toku oględzin stwierdzono, iż substancja wydostała się na szczelną, betonową nawierzchnię. W wyniku rozszczelnienia nie doszło do zanieczyszczenia środowiska, w tym wody i gleby. Substancja nie przedostała się do urządzeń kanalizacyjnych. W trakcie oględzin inspektorzy Delegatury WIOŚ we Włocławku zbadali podstawowe parametry w wodach rowu, odprowadzającego wody deszczowe z terenu zakładu. Wyniki nie budziły zastrzeżeń

informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe