Pomoc socjalna dla Ukraińców przebywających we Włocławku ze środków gminnych? W poniedziałek zdecydują o tym radni

 • 05.08.2022, 09:00
 • B.Obałkowska
Pomoc socjalna dla Ukraińców przebywających we Włocławku ze środków gminnych?… fot. B.B.

W poniedziałek na najbliższej sesji Rady Miasta Włocławek, pod głosowanie zostanie poddany punkt dotyczący pomocy dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie Gminy Miasto Włocławek. Pomoc może być zapewniona "ze środków własnych budżetu miasta, w tym z darowizn otrzymywanych na utworzony w tym celu rachunek bankowy na rzecz obywateli Ukrainy lub na rzecz organizacji zajmujących się świadczeniem pomocy dla tych osób"

Pomoc, może obejmować:

 1.  zorganizowanie prowadzenia i udzielania pomocy doraźnej;
 2.  zakwaterowanie;
 3.  zapewnienie wyżywienia:
 4.  zapewnienie środków czystości i higieny osobistej, odzieży i żywności oraz innych produktów,
 5.  zorganizowanie pomocy humanitarnej, w tym transportu darów:
 6.  organizowanie procesu adaptacji i integracji obywateli Ukrainy ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży;
 7.  organizowanie zajęć integracyjnych, edukacyjnych, kulturowych, aktywizacji  społecznej i zawodowej;
 8. doradztwo oraz wsparcie organizacyjne, rzeczowe i finansowe w dostępie do usług publicznych w zakresie pomocy społecznej i oświatowej;
 9.  zapewnienie transportu niezbędnego do realizacji zadań określonych w pkt. 1-B;
 10.  podejmowanie innych działań niezbędnych do realizacji pomocy.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały w związku z konfliktem na terenie tego państwa, jednostka samorządu terytorialnego z własnej inicjatywy i w zakresie posiadanych środków zapewnić pomoc obywatelom Ukrainy. Zakres tej pomocy określa w uchwale Rada Miasta Włocławek, a formy i tryb pomocy określa Prezydent Miasta Włocławek. Czy uchwała zostanie przyjęta w zaproponowanej formie, czy też zmienionej zdecydują radni po najbliższym weekendzie.

B.Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Przedsiebiorca
Przedsiebiorca 05.08.2022, 09:57
Do roboty niech idą albo na Niemcy jadą. Od dwóch miesięcy szukam pracownika. Zatrudniłam Ukrainek- przez dwa tygodnie nie potrafiła zrozumieć że w pracy się PRACUJE-na kazde polecenie była odpowiedź "ja ni paniemaju". Miesięczne wsparcie w kwocie zasiłku mopr jaki mają Polacy i DO ROBOTY. Polacy których stracili dobytek w pożarach czy powodziach więcej nie dostali.

Pozostałe