Rozpoczął się Puchar Świata Modeli Latających na Uwięzi F2

  • 05.08.2022, 11:57 (aktualizacja 05.08.2022, 13:47)
  • B.B.
Rozpoczął się Puchar Świata Modeli Latających na Uwięzi F2

Na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego słychać dziś ryk niewielkich silników oraz świst przelatujących maszyn. Dziś rozpoczęły się zawody w ramach Pucharu Świata Modeli Latających na Uwięzi F2. Na imprezie stawiło się około 100 zawodników z kilkudziesięciu krajów całego świata.

"Zgłoszonych zostało 30 reprezentacji. Puchar Świata rozpoczął się dzisiaj i będzie rozgrywany jeszcze jutro. Mamy około 100 zawodników. Na szczęście pogoda dopisała, nie ma zbyt silnego wiatru." - powiedział Marek Koziński, Wiceprezes Zarządu Aeroklubu Włocławskiego

Zawody w ramach Pucharu Świata są wstępem do Mistrzostw Świata, które rozpoczną się w najbliższy poniedziałek o godzinie 16:00.

"Uroczyste otwarcie Mistrzostw Świata odbędzie się w poniedziałek o godzinie 16:00. Zapraszamy mieszkańców Włocławka i regionu. Uroczystość uświetni pokaz Zespołu Akrobacyjnego Polskich Sił Powietrznych ORLIK. Same Mistrzostwa będą trwały do soboty 13 sierpnia." - powiedział Marek Koziński

Widok latających z dużą prędkością modeli samolotów jest bardzo widowiskowy. Rywalizacja odbywa się w dwóch wyznaczonych okręgach. Dla bezpieczeństwa każdy z nich otoczony jest siatką.

"Modele są napędzane w różny sposób. Sędziowie oceniają różne elementy lotu. Na dwóch torach, które są obok nas, znajdują się modele prędkościowe. Tutaj oceniana jest maksymalna prędkość. Są też wyścigi oraz konkurencja nazywana akrobacją. Kolejną kategorią są walki powietrzne – obcinane są szarfy, które znajdują się przy ogonach modeli. W sumie mamy cztery kategorie, każda ma swoją specyfikę. Podstawową zasadą jest to, że są sterowane za pomocą linek." - wyjaśnia Marek Koziński

Zawody w ramach Pucharu Świata zakończą się w sobotę. Przypominamy, że już w poniedziałek o 16:00 rozpoczną się Mistrzostwa Świata.

B.B.

Zdjęcia (36)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe