Radni przegłosowali pomoc socjalną dla Ukraińców przebywających we Włocławku. Zmieniono cennik na przystani przy ul. Płockiej

  • 08.08.2022, 13:12 (aktualizacja 08.08.2022, 13:22)
  • B.B.
Radni przegłosowali pomoc socjalną dla Ukraińców przebywających we Włocławku.…

Za nami kolejna Sesja Rady Miasta Włocławek. Wzięło w niej udział 20 radnych. Nad jakimi uchwałami głosowali przedstawiciele włocławian? Dwie z nich dotyczyły pomocy dla obywateli Ukrainy.

Pierwsza to "uchwała w sprawie pomocy świadczonej przez miasto Włocławek na rzecz obywateli Ukrainy, w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa". O tym punkcie obrad informowaliśmy TUTAJ. Wszyscy zgromadzeni na sali obrad radni zagłosowali "za". Kolejna uchwała upoważniła Prezydenta Miasta Włocławek do dokonywania zmian w planie dochodów i wydatków Miasta Włocławek, w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Włocławek oraz w planie wydatków budżetu Miasta Włocławek z wprowadzeniem nowych inwestycji lub zakupów inwestycyjnych w celu realizacji zadań związanych z pomocą obywatelom Ukrainy. Tutaj również zagłosowano jednogłośnie.

W punkcie szóstym radni głosowali nad zmianą cennika za korzystanie z obiektów rekreacyjnych na terenie przystani przy ulicy Płockiej. Przypomnijmy, że uchwała jest wynikiem awarii brodzika oraz wodnego placu zabaw – z tych elementów nie można aktualnie korzystać. Z tej przyczyny postanowiono zmniejszyć ceny biletów. Zgodnie z uchwałą wejście na przystań będzie kosztowało 1 zł dla każdego mieszkańca. Wcześniej bilet normalny kosztował 12 zł, a ulgowy 7 zł. Obecna cena będzie obowiązywała do czasu naprawy brodzika.

Dzisiejsza Sesja Rady Miasta trwała około godzinę.

B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podatniczka
Podatniczka 10.08.2022, 11:06
Politycy utrzymujecie ich za swoje nie za nasze podatki!
koniectejbzury!
koniectejbzury! 10.08.2022, 10:20
Jeszcze więcej pomocy la byczków wwieku poborowym szlajających sie z piwkami po mieście?!
WacławG
WacławG 09.08.2022, 19:54
Utrzymujcie i pomagajcie z własnej kieszeni!!!
lucIII
lucIII 09.08.2022, 17:13
Rozumiem pomoc czasową. na samym początku konfliktu, kiedy wszyscy byli zdezorientowani i przestraszeni. Teraz najwyższy czas, żeby wzięli się do roboty i zaczęli zarabiać na siebie i rodziny. Dziwne, jak dużo młodych mężczyzn, w wieku podobno poborowym, przyjechało i... wysiaduje na Bulwarach, każdy z czteropakiem piwa
Tak
Tak 08.08.2022, 15:16
A nam mieszkańca podniosą podatki!Weźcie sobie ich do swoich domów i ich utrzymujcie !

Pozostałe