Włocławianka poirytowana zachowaniem ratownika na Słodowie. Czy skoki do basenów są zakazane, czy są wyjątki?

  • 09.08.2022, 15:15 (aktualizacja 09.08.2022, 15:58)
  • B.B.
Włocławianka poirytowana zachowaniem ratownika na Słodowie. Czy skoki…

Baseny letnie przy ulicy Lisek zostały uroczyście otwarte w sierpniu 2020 r. Jak na każdym tego typu obiekcie, tutaj również, obowiązuje regulamin. Przykładowo, przed wejściem do wody obowiązuje kąpiel pod prysznicem. Na terenie obiektu nie można palić papierosów, wprowadzać psów, czy spożywać posiłków. Nie można siadać na drewnianych poręczach wokół basenów. Wśród zakazów jest także taki, który informuje o "ZAKAZIE SKAKANIA DO WODY". Na tabliczkach z takim napisem widnieje przekreślony wizerunek człowieka skaczącego do wody. Przekaz wydaje się więc czytelny i racjonalny – z uwagi na bezpieczeństwo osób znajdujących się w basenie, nie można do niego skakać, jednak jedna z naszych Czytelniczek poinformowała nas o incydencie do którego doszło w ubiegłym tygodniu. Wraz z siostrzeńcem wybrała się na odkryte baseny na Słodowie, po pewnym czasie dzieci  zaczęły skakać do wody.  Z relacji kobiety wynika, że zwróciła uwagę ratownikowi, że przecież jest zakaz i powinien interweniować. W odpowiedzi usłyszała, że zakaz jest, rzeczywiście, ale dotyczy tyko skakania "na główkę". Poirytowana całym zdarzeniem kobieta opuściła basen i poprosiła nas o ustalenie, jak wygląda kwestia tego zakazu. 

Wybraliśmy się dziś na miejsce, aby zapoznać się z regulaminem. Na tabliczkach człowiek skaczący do wody faktycznie ma głowę skierowaną w dół, lecz jest to raczej symboliczny przekaz, aby każdy zrozumiał, że chodzi ogólnie o skakanie do wody.

Pytaliśmy także wśród znajomych, stałych bywalców basenu, czy zwrócili uwagę na ten zakaz. Wszyscy zgodnie twierdzili, że zakaz dotyczy całkowitego skakania do wody bez względu na rodzaj wybranego skoku, a także byli świadkami wielokrotnych upomnień ratowników, którzy zwracali uwagę dzieciom.

Pozostało nam zapytać o interpretację zakazu zarządzającego obiektem. Dyrektor OSiR i tu ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że zakaz obejmuje jedynie skoki na tzw. główkę, natomiast ogólnie wskakiwanie do basenu nie jest objęte zakazem. 

B.B.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe