W Nieszawie odbędzie się „XIV Organowy Koncert przy Świecach”

  • 09.08.2022, 11:52 (aktualizacja 09.08.2022, 11:54)
  • informacja prasowa
W Nieszawie odbędzie się „XIV Organowy Koncert przy Świecach” Wanda Wasicka

W piątek 12 sierpnia o godz. 21.00 w nieszawskim kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się „XIV Organowy Koncert przy Świecach”. W tym roku z recitalem wystąpi profesor Andrzej Białko, uczeń profesora Joachima Grubicha, legendy światowej organistyki.

Od 2012 r. krakowscy i warszawscy studenci profesora Joachima Grubicha spotykają się w Nieszawie. Zamiarem organizatorów jest prezentacja podopiecznych profesora i tym samym jego szkoły, i to z różnych lat działalności pedagogicznej światowej sławy organisty, ucznia, m.in. Bronisława Rutkowskiego, "ojca polskiej organistyki".

Podczas tego muzycznego wydarzenia fara z XV wieku oświetlona jest jedynie światłem świec. Recitalom towarzyszy klimat wyciszenia, skupienia. Sprzyja temu miejsce i czas. Koncerty prowadzą: proboszcz parafii nieszawskiej ks. kan. Grzegorz Molewski oraz nieszawianka Wanda Wasicka, inicjatorzy tej imprezy.

Organizatorem przedsięwzięcia jest nieszawska Parafia Rzymskokatolicka. Wstęp wolny.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe