sobota, 20 kwietnia 2024 14:22

Finał Mistrzostw Włocławka w koszykówce chłopców. Drużyna z Kopernika najlepsza!

Autor: fot. Janusz Krysztop

Reprezentacja II LO im. Mikołaja Kopernika wywalczyła Mistrzostwo Włocławka w koszykówce męskiej szkół ponadgimnazjalnych. Turniej odbył się dziś w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Elektrycznych. Organizatorem rozgrywek był Szkolny Związek Sportowy we Włocławku. Do eliminacji przystąpiło 10 drużyn podzielonych na 2 grupy. Drużyny grały systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywane były 4 x po 10 minut. Dzisiejsze rozgrywki rozpoczęły się o godz. 9.00 i trwały do ok. godz. 14.00. Na pierwszym miejscu uplasowali się reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, na drugim Zespołu Szkół Elektrycznych. Trzecie miejsce wywalczyli chłopcy z Liceum Ziem Kujawskich. Zwycięzcy oraz wicemistrzowie awansowali do eliminacji etapu wojewódzkiego. Teraz przed drużynami Zespołu Szkół Elektrycznych oraz Liceum im. Mikołaja Kopernika ćwierćfinały wojewódzkie, które odbędą się 11 i 13  marca w Toruniu.