Czasowe ograniczenie dostawy wody i przerwy w jej dostawie na terenie Gminy Włocławek

  • 10.08.2022, 01:17 (aktualizacja 10.08.2022, 11:39)
  • informacja prasowa
Czasowe ograniczenie dostawy wody i przerwy w jej dostawie na terenie… Fot. B.O.

Wójkt Gminy Włocławek wprowadziła czasowe ograniczenie dostawy wody na terenie Gminy Włocławek. Jak argumentuje wójt powodem ograniczeń i przew w dostawie wody jest utrzymująca się fala upałów na terenie kraju.

Czasowe ograniczenie dostawy wody na terenie Gminy Włocławek ma się odbywać w godzinach 13.00 – 16.00 celem jej uzupełnienia w zbiornikach, zaś czasowe ograniczenie dostawy wody oraz apel obowiązuje w okresie występowania upałów oraz suszy (przerwa w dostawie wody  między godz. 23:00 a 4:00 rano).

Równocześnie wójt apeluje o ograniczenie podlewania trawników oraz ogrodów działkowych w okresie suszy ze względu na spadek ciśnienia w sieci wodociągowej, wynikiem czego jest brak dostawy wody u części Odbiorców na terenie Gminy Włocławek do celów socjalno – bytowych. 

Rada Gminy podjęła również stosowną uchwałę jeszcze w czerwcu:

"Z uwagi na duży pobór wody z sieci wodociągowej na terenie Gminy Włocławek, związany z brakiem opadów atmosferycznych oraz wysokimi temperaturami powietrza, w trosce o zapewnienie wszystkim mieszkańcom dostępu do wody dla celów socjalno-bytowych, a także ze względu na zagrożenie jakie niesie za sobą brak wody w hydrantach przeciwpożarowych wprowadza się zakaz podlewania ogrodów, trawników, upraw rolnych oraz napełniania basenów przydomowych i innych zbiorników wodnych wodą z wodociągu gminnego na terenie gminy Włocławek od dnia 29 czerwca 2022 r. do odwołania. Na podstawie art. 40 ust . 3 ustawy o samorządzie gminnym w zakresie nieuregulowanym w odrębnych ustawach lub innych przepisach powszechnie obowiązujących rada gminy może wydawać przepisy porządkowe, jeżeli jest to niezbędne dla ochrony życia lub zdrowia obywateli oraz dla zapewnienia porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego. Przepisy porządkowe, o których mowa w art. 40 ust. 3 ustawy samorządzie gminnym , mogą przewidywać za ich naruszanie karę grzywny wymierzaną w trybie i na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach."- czytamy w uchwale

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Q4Q4
Q4Q4 12.08.2022, 12:35
WSZYSCY OGRANICZAĆ WSTRZYMYWAĆ POBÓR WODY ALE U SIEBIE I U WYBRANYCH ZAKAZ NIE DOTYCZY WYSTARCZ POPATRZEĆ JAK WE WSKAZANYCH GODZINACH LEJE SIĘ WODA DO PRZYDOMOWYCH BASENÓW I NA TRAWNIKI

Pozostałe