W jeziorze Borzymowskim znów można się kąpać

  • 11.08.2022, 06:37 (aktualizacja 11.08.2022, 07:38)
  • K.M.
W jeziorze Borzymowskim znów można się kąpać fot. poglądowe

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku odwołał komunikat o zakazie kąpieli w jeziorze Borzymowskim. Sinice, które były powodem wprowadzenia zakazu, przestały kwitnąć i stważac zagrożenie dla życia oraz zdrowia plażowiczów.

"Na podstawie wizualnej oceny jakości wody w kąpielisku „Plaża Choceń” na jeziorze Borzymowskim w Choceniu przeprowadzonej w dniu 10.08.2022 r. nie stwierdzono występowania zakwitu sinic w wodzie. W związku z tym, tymczasowy zakaz kąpieli w kąpielisku „Plaża Choceń” na jeziorze Borzymowskim w Choceniu został odwołany. Woda w kąpielisku od dnia 10.08.2022 r.  jest  przydatna do kąpieli."- informuje Sanepid

Sanepid wciąż nie odwołał komunikatu o nieprzydatności wody do kąpieli na jeziorze Chełmica, również z powodu zakwitu sinic.

K.M.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe