Kolejne cenne znalezisko Brzeskich Poszukiwaczy Historii. Ozdobna zapinka liczy kilkanaście wieków

  • 11.08.2022, 16:15 (aktualizacja 11.08.2022, 16:31)
  • B.B.
Kolejne cenne znalezisko Brzeskich Poszukiwaczy Historii. Ozdobna zapinka… facebook.com/BrzescyPoszukiwaczeHistorii

Brzescy Poszukiwacze Historii działają już ponad dwa lata. Nie jest to długi okres, lecz to wystarczyło by dokonali kilku ciekawych odkryć. Wśród nich są chociażby karabin Mosin czy British Bull Dog revolver.

Poszukiwacze nie zwalniają tempa. Ponownie chwili wykrywacze i w miniony weekend ruszyli w okolice Kruszyna. Kończące się żniwa to idealny czas na początek nowego sezonu poszukiwań zabytków skrywanych przez ziemię. Lokalizacja okazała się strzałem w dziesiątkę. Jak relacjonują na swoich mediach społecznościowych Brzescy Poszukiwacze Historii, w wyprawie wzięły udział również dzieci. Jedno z nich, Kornelia znalazła element narzędzie krzemiennego, datowanego na tysiące lat p. n .e.

Na tym jednak nie koniec. Jeden z poszukiwaczy, tym razem dorosły, odnalazł fibulę. Jest ozdobna metalowa zapinka do spinania szat używana w Europie od epoki brązu. Artefakt wstępnie datowany jest na 160-260 r.

B.B.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe