Chcą modernizacji dworca Zazamcze. Posłowie złożą wniosek do prezesa PKP

  • 12.08.2022, 12:21 (aktualizacja 12.08.2022, 12:30)
  • B.B.
Chcą modernizacji dworca Zazamcze. Posłowie złożą wniosek do prezesa PKP

Dziś na stacji kolejowej Włocławek – Zazamcze odbyła się konferencja prasowa z udziałem poseł Iwony Michałek oraz Jakuba Lewandowskiego. Spotkanie z mediami związane było z wnioskiem skierowanego do prezesa PKP oraz Ministra Aktywów Państwowych dotyczącego modernizacji dworca.

"Jesteśmy w centrum dużego włocławskiego osiedla Zazamcze. Wiem, że mieszka tutaj przeszło 25 000 mieszkańców. Większość to osoby starsze, ale mieszkają tutaj także młodzi ludzie. Ten dworzec służy mieszkańcom, żeby przemieścić się do np. Torunia, Bydgoszczy, czy Warszawy. Ten dworzec jest zaniedbany, z powybijanymi szybami, poobrywanymi rynnami. To jest dworzec z 1974 r. i od tej pory nie był remontowany. Prezydent Marek Wojtkowski zwracał się kilka razy do prezesa PKP, ponieważ to PKP jest właścicielem tego obiektu, o wyremontowanie dworca. Niestety bez efektu. My, wspólnie z posłem Arkadiuszem Myrchą, ponad podziałami partyjnymi, wystosowaliśmy wniosek do Krzysztofa Mamińskiego, prezesa Polskich Kolei Państwowych za pośrednictwem ministra Jacka Sasina o to, żeby wreszcie podjęli się modernizacji tego dworca. Mam nadzieję, że po tym naszym wniosku będzie pozytywny odzew." - powiedziała Iwona Michałek

Budynek dworca Włocławek – Zazamcze niszczeje już od wielu lat. W 2011 r. Przewozy Regionalne zrezygnowały ze sprzedaży biletów w obiekcie. Na jego terenie znajdowały się punkty usługowe, jednak już dawno właściciele znaleźli sobie lepsze lokale. Do niedawna poczekalnia stanowiła miejsce spotkań towarzyskich lokalnej młodzieży. Zmieniło się to jakiś czas temu, kiedy w budynku zamontowano kamery.

B.B.

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Żabka, kwiaciarnia, pizzeria, itp
Żabka, kwiaciarnia, pizzeria, itp 13.08.2022, 10:47
Może wreszcie gruba Berta i anuluj bo przegramy na tym odcinku się wykażą i będzie do końca roku nowoczesny budynek w którym z chęcią będzie można wynająć jeden z kilku lokali.

Pozostałe