środa, 24 kwietnia 2024 14:02

Mini Kar-Pol Cup 2019 za nami

Autor: fot. Dorota Orlińska

Przy okazji organizacji turnieju Międzynarodowego Lider Kar-Pol Cup, klub zadecydował, że pozwoli także graczom, z rocznika 2003, wykazać się w starciu z innymi zespołami. Mini Kar-Pol Cup 2019 rozegrał się dziś w godzinach od 9:00 do 13:00. Udział w nim wzięło 6 drużyn: Elana Toruń, Wisła Płock, Aks Sms Łódź, Lider Włocławek Orzeł Służewo i Mień Lipno. Po trójmeczowych seriach, w każdej grupie zostali wyłonieni liderzy z grup a i b, którzy stoczyli pojedynek o pierwsze miejsce. Dwoma najlepszymi zespołami okazały się AKS SMS Łódź i Lider Włocławek. Początki były nieco trudne dla podopiecznych drużyny Lider, jednak wszystko poszło po myśli zawodników i trenera. Drużyna zaprezentowała wysoki poziom gry, pokazując swoje umiejętności podczas dwóch wygranych meczów, rozegranych w swojej grupie. Przed meczem finałowym, zawodnicy Lidera mieli bojowe nastawienie i chcieli powalczyć o zwycięstwo, choć nie było tajemnicą, że ich rywal należał do najsilniejszych. Oczywistym faktem było, iż żadna drużyna nie odda bez walki pierwszego miejsca.

Sportowcy z werwą ruszyli do meczu, jednak już po 4 minutach zawodnikowi z Łodzi udało się zdobyć pierwszą bramkę. Na boisku widać było zaciętą walkę. Lider chciał wyrównać wynik, ale przeciwnik nie dopuszczał do sytuacji podbramkowych. Na początku drugiej połowy meczu, przeciwnik wykorzystał fakt, że Lider musiał przez kilka minut grać w osłabieniu, co spowodowane było żółtą kartką i minutami karnymi dla jednego z zawodników lidera. Wtedy to UKS SMS Łódź strzelił bramkę na 2-0 i utrzymywał ten wynik do samego końca. W klasyfikacji końcowej Drużyna z Włocławka znalazła się na drugim miejscu. Brązowe medale wywalczyli zawodnicy zespołu Wisła Płock, którzy w meczu o trzecie miejsce z drużyną Mień Lipno wygrali 3 do 0. Bezapelacyjnym zwycięzcą turnieju był AKS SMS Łódź, którego zawodnicy stanęli na najwyższym stopniu podium. Zwycięzcom rozdano medale i puchary. Dla zdobywców miejsc na podium zostały przewidziane nagrody pieniężne.