Kolejne przypadki kradzieży drewna. Wzmożone patrole Straży Leśnej

  • 19.09.2022, 15:51 (aktualizacja 19.09.2022, 16:04)
  • B.B.
Kolejne przypadki kradzieży drewna. Wzmożone patrole Straży Leśnej

Wysokie ceny opału powodują, że ludzie sięgają po inne materiały, które możną wykorzystać do palenia w piecu. Niektórzy zaczęli sięgać po nielegalne źródła pozyskiwania opału. Na pierwszy nomen omen ogień poszły lasy. Z całej Polski napływają informacje o kradzieży drewna. Nadleśnictwo Włocławek również zauważyło rosnącą liczbę kradzieży drewna.

"Obserwujemy zwiększoną ilość kradzieży drewna. W ostatnim okresie zanotowaliśmy sześć przypadków kradzieży drewna i z pnia i z wcześniej przygotowanych stosów. Łącznie zginęło 26 m³ drewna o wartości około 7000 zł. Przypuszczamy, że jest to dopiero początek tego co nas czeka. Nadleśnictwo podjęło szereg działań profilaktycznych, które mają przeciwdziałać temu procederowi. Są to zwiększone patrole Straży Leśnej, wspólne patrole z policją i strażą miejską. W miejscach, gdzie rejony są bardziej narażone na kradzieże ustawiamy fotopułatki, aby te osoby się nagrały i zostały zidentyfikowane." - powiedział Mieczysław Olewnik z Nadleśnictwa Włocławek

Nadleśnictwo zaznacza, że dysponuje drewnem, które mieszkańcy mogą kupić.

"Widoczne jest bardzo duże zainteresowanie zakupem drewna opalowego jak również tzw. drobnicy samowyrobem. Nadleśnictwo prowadzi na bieżąco sprzedaż. Mamy też możliwości udostępniania powierzchni samowyrób." - powiedział Mieczysław Olewnik.

Ceny drewna w Nadleśnictwie Włocławek dostępne TUTAJ.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe