2 promile u kierowcy, który przewoził cukier z Włocławka do Pruszcza Gdańskiego

  • 20.09.2022, 15:24 (aktualizacja 20.09.2022, 15:28)
  • informacja prasowa
2 promile u kierowcy, który przewoził cukier z Włocławka do Pruszcza Gdańskiego fot. ITD

Blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca 40-tonowego zestawu ciężarowego, który przewoził cukier z Włocławka do Pruszcza Gdańskiego. Nietrzeźwego kierującego zatrzymali do rutynowej kontroli inspektorzy pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (19 września) rano, na autostradzie A1 koło bramek poboru opłat w Rusocinie, patrol ITD zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej samochód ciężarowy z naczepą. Zestawem należącym do polskiej firmy przewożono cukier z Włocławka do Pruszcza Gdańskiego. W trakcie pobierania od kierującego wymaganych dokumentów, inspektorzy poczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało 0,861 mg/l (ponad 1,8 promila) alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę. Drugie badanie, przeprowadzone po kwadransie, wykazało tendencję wzrostową alkoholu w wydychanym powietrzu – 0,948 mg/l (blisko 2 promile). W trakcie rozmowy z inspektorami, kierujący powiedział, że spożywał alkohol przez całą sobotę i niedzielę. Inspektorzy przekazali nietrzeźwego kierowcę do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

informacja prasowa

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe