Rowerzysta przewrócił się na ul. Tumskiej. Miał 2,7 promila alkoholu w organizmie

  • 21.09.2022, 14:59 (aktualizacja 21.09.2022, 15:01)
  • B.B.
Rowerzysta przewrócił się na ul. Tumskiej. Miał 2,7 promila alkoholu w…

Wczoraj włocławscy policjanci prowadzili akcję „ROWERZYŚCI” w ramach „ROADPOL SAFETY DAYS”. Na terenie miasta i powiatu przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo rowerzystów. W dużej mierze bezpieczeństwo cyklistów zależy od ich postawy na drodze. Działania policjantów były ukierunkowane na trzeźwość tej grupy użytkowników i niestety wśród nich znalazło się 7 cyklistów pod wpływem alkoholu. Jeden został zatrzymany na terenie Włocławka, gdzie na ulicy Tumskiej jechał rowerem i przewrócił się, na szczęście nie odnosząc żadnych poważnych obrażeń. Powodem przewrócenia się był stan nietrzeźwości. Sprawdzenie urządzeniem pomiarowym wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie cyklisty.
Natomiast sześć nieodpowiedzialnych osób, które wsiadły na rower pod wpływem alkoholu policjanci zatrzymali na terenie powiatu włocławskiego. Dwie osoby skontrolowano na terenie gminy Boniewo, a cztery w gminie Choceń.
Wszyscy zatrzymani za swoje zachowanie na drodze i jazdę pod wpływem alkoholu zostali ukarani mandatami karnymi. Za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu trzech z nich otrzymało mandat karny w wysokości 1 tys. złotych, a pozostała czwórka za jazdę w stanie nietrzeźwości została ukarana mandatami karnymi w wysokości 2,5 tys. złotych.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe