Katarzyna Bareja, córka znanego reżysera gościła we Włocławku

  • 22.09.2022, 14:59 (aktualizacja 22.09.2022, 18:56)
  • B.B.
Katarzyna Bareja, córka znanego reżysera gościła we Włocławku

Filmy Stanisława Barei trwale wpisały się kulturę naszego kraju. Reżyser z wielką gracją w swoich komediach przedstawiał to, jak wyglądał nasz kraj, sposób rządzenia oraz społeczeństwo PRL. Oczywiście często nieco wszystko przejaskrawiając. Wyreżyserował takie filmy jak "Poszukiwany, poszukiwana", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?", czy "Miś", w którym tytułową rolę Ryszarda Ochódzkiego wcielił się Stanisław Tym (napisał wspólnie z Bareją scenariusz). Wiele dialogów z filmów Stanisława Barei na stałe weszło do języka polskiego jak choćby "Nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi?", czy "Wyngiel je we wiosce". Jak widać nie straciły wiele na aktualności.

Dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z córką znanego reżysera Katarzyną Bareją, która napisała książkę "Żaby w śmietanie, czyli Stanisław Bareja i bliscy". Autorka przedstawia życie swojej rodziny "od kuchni". Książka jest pełna anegdot związanych z reżyserem, które pokazują jak zachowywał się w domowym zaciszu.

Katarzynę Bareję przywitał Andrzej Chmielewski, dyrektor placówki. Autorka przyznała, że zwiedzała Miejską Bibliotekę Publiczną i była pod wrażeniem jej nowoczesnego wyglądu oraz zasobów. Dodała, że jej tata bardzo lubił czytać, czym bardzo zaimponował swojej przyszłej żonie, a zarazem jej mamie. Tym oraz poczuciem humoru. Następnie widzowie zobaczyli kompilację filmów i seriali, których reżyserem był Stanisław Bareja. Jej bohaterem był sam Bareja, który lubił w nie nich grać epizodyczne role. Później przyszedł czas na pytania z sali. 

B.B.

Zdjęcia (27)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe